2. El taşıt kredisi veren bankalar 2018 (Şartları)


Taşıt kredileri hakkında yazdığımız bu makalede sizler için en uygun 2.el araç kredisini veren bankaları başlıklar halinde inceleyip karşılaştırma yaparak en uygun kredi veren bankayı sizler için yazdık. Biraz sonra başlıklar halinde inceleyeceğimiz bankalara geçmeden önce bir kaç küçük noktaya değinmek isterim. Bankalardan alacağınız 2. El araç kredisine göre bankalar daha çok sıfır araba için kredi vermeyi tavsiye ediyorlar ki bu konuda bazı haklı noktaları vardır. Alacağınız ikinci el araba için yüksek miktarda kredi ve faiz oranı ödeyebilirsiniz. Lakin sıfır araba alırsanız bu faiz oranı daha aşağılara inecek ve daha düşük faiz ile araç sahibi olabilirsiniz bizler sizler için ikinci el araç kredisi değilde sıfır km araç kredisini tavsiye ederiz. Şimdi sizler için araştırdımız bankaları ve faiz oranlarını başlıklar halinde inceleyelim.

Yapıkredi Bankası 2.el araç kredisi faiz oranları 

Yapıkredi bankası da diğer bankalar gibi taşıt kredisi için kampanyalar ve gerekli avantajlar sağlamaktadır. Bu bankada tıpkı diğer bankalar gibi 48 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır. Peki faiz oranları nedir ve vade seçenekleri nasıldır? Yapıkredi bankası 3 ile 36 ay  vade seçeneği ile alacağınız kredilerin için %1.29 faiz oranı uygulamakta ayrıca 36 aydan fazla vade seçeneği istiyorsanız eğer bu faiz oranı %1.34 olarak uygulanacaktır. Yapıkredi 2. El araç kredisi almak için alacağınız arabanın en fazla 10 yaşında olması gereklidir.

Halk Bankası 2. El araç kredisi faiz oranları 

Halk bankasında ise diğer bankalara göre farklı bir sistem uygulanmaktadır. Oda şöyle ki alacağınız araç en fazla 5 yaşında olmalıdır ve diğer bankalar gibi en fazla 48 ay vade seçeneği sunulmalıdır. Ayrıca bu kredi için vadenin kaç ay olduğu önemli değil bütün vade seçenekleri için faiz oranı değişmemektedir ve %1.16 faiz oranı uygulanmaktadır. Ayrıca alacağınız arabanın 50 bin TL üzerinde ise alacağınız kredi bu değerin %50’sini kredi olarak alabilirsiniz. Ama araç 50 bin TL değerinde veya aşağısında ise alacağınız kredi miktarı bu paranın %70 ‘ini alabilirsiniz.

Akbank 2.el taşıt kredisi faiz oranları 

Akbanktan kredi almak diğer bankalara göre kredi almak çok kolaydır. Ikıncı el bir araç almak istiyorsanız ve paranız yoksa akbank bu konuda çok kolaylıklar sağlayarak sizin için kredi avantajları sağlıyor. Rehin ve kasko zorunluluğu olmadan Akbanktan ikinci el araç kredisi alabilirsiniz. Öncelikle bu krediyi alabilmek için 18 yaşını doldurmanız gereklidir ve önceki bankacılık işlemlerinizde sicilinizin temiz olmalıdır. Bu kredi içinde tıpkı diğer bankalar gibi 48 ay vade seçeneği vardır ve faiz oranı %1.34 vardır. Ayrıca bu kredi ile ilgili küçük bir hatırlatmada bulunmak istiyorum ödeyeceğiniz aylık taksit miktarı toplam aylık gelirinizin yarı olmalıdır.

INGBank 2.el taşıt kredisi faiz oranları 

INGBank ikinci el araç kredisi almak için öncelikle alacağınız aracın yaşı 8 yaşını geçmemiş olmalıdır. Bu bankada diğer bankalar gibi araç kredisinde 48 ay vade yapmaktadır faiz oranları vade seçeneklerine göre değişmekte ve 3 ile 6 ay vade seçeneği düşünüyorsanız %0.99  faiz oranı ile kredi ödersiniz ama bu vade süresini biraz daha uzatıp 9 ile 48 arasında bi vade yapmak isterseniz faiz oranınız biraz daha yükselerek %1.44 olarak değişir. Ayrıca bu bankadan alacağınız 2. El taşıt kredisi taksitlerini banka değil bizzat siz belirliyorsunuz nasıl olduğunu hemen yazayım aylık gelirinize göre taksitleri siz kendiniz belirliyorsunuz. Ayrıca bunlarin dışında olarak taksitlerinizi aylık eşit miktarlarda yada azalan veya eksilen kredi seçenekleri şeklinde veya 3 ayda bir taksit seçeneği ilede ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Ayrıca konu ile ilgili olarak en uygun taşıt kredisi veren bankalar 2018 başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

QNB Finansbank 2.el taşıt kredi faiz oranları 

Bu banka ile 5 yaşındaki bir aracı 48 ay vade %1.44 faiz oranı ile alabilirsiniz. Ayrıca ANB Finansbankda araç kredileri için farklı bir ödeme ve kredi seçeneği vardır. Dilerseniz bunu bir örnekle anlatalım mesela alacağınız aracın yaşı 6 veya 8 yaşında veya aralığında ki bir aracın yaşı ile vade süresinin toplamı 120 ayı geçmemelidir. Şöyle hesaplayalım sizi için örneğin alacağınız araba 7 yaşında diyelim bu 7×12 =84 ay yapıyor 84 ayı 120 aydan çıkarıp alacağınız 7 yaşındaki aracın vade seçeneğini bulacaz şimdi 120-84=36 ay yapmaktadır yani aldığınız 7 yaşındaki bir araç için en fazla 36 ay vade kullanabilirsiniz.

Ayrıca konu ile alakalı olarak peşinatsız taşıt kredisi veren bankalar 2018 başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Diğer bankaların faiz oranları ve vade seçenekleri 

  • HSBC bankası ikinci el taşıt kredisi için 48 ay vade %1.45 faiz oranı ile kredi vermektedir.
  • Deniz bank ikinci el taşıt kredisi için 3 ay ertelemeli 48 ay vade ile %1.41 faiz oranı ile kredi vermektedir.
  • Türkiye Finans bank ikinci el taşıt kredisi aylık periyotlar olarak düzenlediği faiz oranları arasında en düşük faiz oranı %1.20 ‘dır.
  • Şeker bank ikinci el taşıt kredisi faiz oranları finans bank gibi periyotlar halinde verilmiştir ve en düşük faiz oranı %1.48 olarak belirlenmiştir.

BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri