240 ay vadeli düşük faiz oranlı konut kredisi veren bankalar


2018 yılı itibari ile ev almak artık çok kolay 20 yıl 240 ay taksitle konut kredisi veren bankalar sayesinde ev sahibi olmak artık çok kolaylaştı. 1 şubat 2017 de bağlayan bu kampanya sayesinde artık kira öder gibi ev sahibi olacaksınız. Ayrıca bankalar 10 yıl 120 ay konut kredisi isteyenler içinde kredi veriyor ama 10 yıl için kredi oranları biraz farklılık gösteriyor şöyle ki ; 10 yıl kredi vadeleri %0,40 ila %0,50 arasında değişiyor.

Konut kredisinde 20 yıl vade dönemi

Konut sektörün de önde gelen firmalar bir araya gelerek yaptıkları toplantı sonucu ev sahibi olmak isteyenler için büyük kolaylık sağlayacak 20 yıl 240 ay vadeli konut kredisi vermeye başladılar. Bu konu ile ilgili detaylı bilgi alabilmek için yazımızın tamamını okumanızı tavsiye ediyorum veya bankaların kendi sitelerinden de bu konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz. Konu ile ilgili bir müjdeli haber de Emlak Konut GYO ‘dan geldi hemen devreye sokmak için çalışmalara başlanıldı. Ev sahibi olmak isteyenler için düşük faiz oranlı 20 yıl 240 ay vadeli ev verecekleri söylediler.

Konut firmaları düşük faizli 240 ay vadeli ev kampanyası düzenliyor

Emlak konut öncülüğünde toplanan inşaat firmaları düşük faizli konut kredisi vermeye hazırlanıyor. 240 ay vadeli konut kredisi verilmesi beklenirken ev sahibi olmak isteyenler tarafından daha rahat ev alabilecekleri düşünülüyor ve firmalar bu şekilde daha çok ev satabileceklerini düşünüyorlar. Emlak konut genel müdürü murat kurum düşük faizli konut kredilerinin oranı %0,70 i geçmeyeceğini düşünüyoruz diye bir açıklamada bulundu.
Konu ile ilgili konut kredileri içinde bankalar ile görüşülüp faiz oranlarının düşürülmesi istenilecek uzun vadeli konut kredilerinin %0,70 den daha aşağılara çekilmesi talebinde bulunulacak.

240 ay taksitli konut kredi başvurusu ne zaman ?

 • Yeni yılda emlak sektöründe ki bu durgunluğu canlandırmak için Emlak Konut öncülüğünde 20 yıl 240 ay düşük faiz oranlı kredi uygulaması başlayacak.
 • 56 bin konut için 20 yıl düşük faizli konut kredisi veren bankalar ile görüşülecek.
 • Kampanyanın detayları bankalar ile görüşüldükten sonra kampanyanın önümüzdeki aylarda başlaması bekleniyor.
 • Açıklamanın yapılması ardından faizlerin düşmesi ile birlikte krediler 240 ay vadeli bir şekilde verilmesi bekleniyor.

Konut kredileri 240 ay vadeye çıkacak

Emlak konut öncülüğünde yapılacak olan bu anlaşma sayesinde düşük gelirli ama ev sahibi olmak isteyenler rahatlıkla ev alabilecekler. Ama bu konunun netlik kazanması için Öncülüğünü Emlak konutun yaptığı inşaat firmalarıyla bankalar arasında yapılacak olan görüşme sonrasında belirlenecek. Merkez Bankasının faiz oranlarını yükseltmesi beklenirken Emlak konutun bankalardan istediği faiz oranı %0.70 i geçmemesi talebinde bulunacaklar.
Bu kampanyadan yararlanmak isteyenler Emlak konut veya proje dahilinde ki diğer firmaların konutlarından 1 tane ev almaları gerekecek.
20 yıl 240 ay vadeli düşük faizli konut kredisi veren bankalar ile bu aylarda görüşülmesi beklenmektedir. Detaylar paylaşılınca daha net bilgiler alabileceksiniz.

BENZER İÇERİKLER
Yorumlar
 1. yazan Ayhan

  Mart 5th, 2018 at 14:11 (#)

  Bilgiler için teşekkürler. En uzun vadeli konut kredisi veren bankalar ile ilgili bir yazıda paylaşırsanız memnun oluruz. Teşekkürler.

 2. yazan admin

  Mart 6th, 2018 at 18:05 (#)

  Ilginiz için teşekkür ederiz en yakın zamanda uzun vadeli konut kredisi ile ilgili yazımızı sayfamızda yayınlayacağız. Iyi aksamlar.

Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri