5 Yıl geri ödemesiz kredi veren bankalar hangileri şartları nedir?


Tarım ve hayvancılık bakanlığı 2017 yılında hayvancılık ve çiftçilik için verdiği desteği 2018 yılında da devam ediyor. Ayrıca 5 yıl geri ödemesiz krediyi çiftçiler için devletinde desteği ile kamu ve özel bankalar vermektedir. Uygunkrediniz.com adresi olarak editörlerimiz ile birlikte bu konu hakkında yaptığımız geniş ve detaylı araştırmalar sonucu kullanıcılarımıza 5 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisi veren bankalar ve şartlarını sizlerle paylaşacağız.

5 yıl geri ödemesiz krediyi hangi şartlara göre alabilirim ?

Aldığımız hayvancılık kredisinin taksitlerini ödeyebilecek düzeyde olmamız gerekli ve taksitleri ödeyebileceğimizin teminatını bankaya vermeliyiz. Yani 5 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisi başvurusu için öncelikle teminatımızın olması gerekiyor. Hayvancılık kredisini hangi bankalardan alabilirim ? hayvancılık kredisini devlet bankalarından , özel sermayeli bankalardan ve katılım bankalarından alabilirsiniz. Tabi ki taksitlerinizi ödeyebileceginizi belgelendirmeniz gerekiyor. Peki hangi hayvan yetiştiriciliği için 5 yıl gerisi ödemesiz kredi alabilirim ? Dilerseniz bu konuyu başlıklar halinde inceleyelim.

5 yıl geri ödemesiz arıcılık kredisi 

Hükümetin verdiği  geri ödemesiz arıcılık kredisinden faydalanabilmek için arıcılar için 2 şartı vardır bunlardan birisi arı yetiştiricileri birliğine üye olmanız gerekli ikincisi ise 50 kovandan az bir arı koloninizin olması bu şartlara sahipseniz 5 yıl geri ödemesiz arıcılık kredisi alabilirsiniz ve diğer kredi seçeneklerine göre daha düşük faiz oranı ile bi krediyi alabilirsiniz.

5 Yıl geri ödemesiz büyükbaş hayvancılık kredisi 

Bu krediye sahip olmak için ise en fazla 15 büyükbaş hayvanınızın olması geriyor bu şartlar da biriyseniz bankadan 5 yıl geri ödemesiz büyükbaş hayvancılık kredisi alabilirsiniz. Bu baglamda devletin destek verdiği miktar 30 bin TL‘dir.

5 Yıl geri ödemesiz koyun yetiştiriciliği kredisi 

Koyun yetiştiriciliği kredisi ise ziraat bankalarından 7 yıl içinde yıllık bir defa ödemeli şekilde alabilirsiniz. Bu kredi için geçerli miktar ise 30 bin TL’dir.

5 Yıl geri ödemesiz tavukçuluk kredisi

Tavukçuluk kredisi alabilmek için öncelikle tavukları yetişebilecek bir yer göstermeniz gerekiyor. Yani bu yetiştirecek kişiye göre değişiklik gösterebilir salma tavukçuluk yada kapalı sistem tavukçuluk olabilir en az 1000 tavuk sizin olması gerekiyor bu krediden yararlanmak için aksi takdirde bu krediyi alamazsınız eğer sizin 1000 tavugunuz varsa ve kredi kullanmak istiyorsanız devletten destekli bir şekilde 1000 tavuk parası alabilirsiniz.

Devletten destekli bir şekilde hayvancılık kredisi almak istiyorsanız. Hayvancılık kredisi veren bankalar 2018 başlıklı makalemizi okuyabilir ve doğru bilgiler alabilirsiniz.

5 Yıl Geri Ödemesiz Kredi Nasıl Alınır Şartları Nelerdir ?

2017 yılında başlayıp 2018 yılında da devam eden geri ödemesiz hayvancılık kredisini bütün bankalardan alabilirsiniz ama bizim sizlere tavsiye edebileceğimiz banka ziraat bankasıdır. Çünkü ziraat bankası devlet bankası olup bu iş için en çok desteği sağlayan bankadır. Ayrıca 5 yıl geri ödemesiz hayvancılık  kredisi yani sıra ziraat bankası çiftçiler içinde devlet teşvikli kredi veriyor üstelik hayvancılık kredisi gibi 5 yıl geri Ödemesiz şekilde. Tabi çiftçiler için verdiği kredi şartları hayvancılığa göre daha değişik uygulamaları var öncelikle bir proje sağlamanız gerekiyor bu projenin onaylanması lazım ve proje dahilinde ne kadar miktarda para gidebilecekse ziraat bankasından o değerde kredi alabilirsiniz. Gelelim  5 yil geri ödemesiz kredinin şartlarına

  • Krediyi alacak kişinin 18 yaşını doldurmuş olması ve 41 yaşını geçmemesi gerekiyor.
  • Yukarıda anlatmış olduğum 30 bin TL hibe kampanyasından yararlanmış olmalı yani projesi onaylı olmalı.
  • Başvuru tarihi geçmeden evraklarla birlikte gerekli yerlere başvuruda bulunulması.

30 bin TL hibe alamayan kişi yani projesi onaylanmayan kişi ziraat bankasından kredi alamayan bilir hatta çok zor alması ama dilerlerse diğer bankaların 5 yıl geri ödemesiz kredi seçeneklerine başvuruda bulunup diğer bankalardan bu krediyi alabilirler.

Ayrıca Konu ile ilgili olarak bilmenizi istediğimiz ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz. İş yerini açtınız zaman nakit sıkıntısı veya sermaye sıkıntısı çektiğiniz zaman bu başlık altında bahsettiğimiz bankalardan aldığınız kredi kartları ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri