Arsa Kredisi Veren Bankalar 2018


Yatırım yapmak isteyenler , arsa alıp ev yapmak isteyenler veya arsa alarak yeni bir iş kurmak isteyenler genel olarak bankalardan arsa kredisi araştırmasına veya karşılaştırmasına girmektedirler. Bizde uygunkrediniz.com ailesi olarak kullanıcılarımız için arsa kredi veren bankalar , arsa kredisi faiz oranları ve hesaplaması hakkında yapmış olduğumuz araştırmaları sizlerle detaylı bir şekilde paylaşacağız. Ayrıca arsa kredisi alarak elinizde bulunun arsanın, bağın veya bahçenin bakımını onarımını da yaptırabilirsiniz. Şimdi sizlerle başlıca arsa kredisi veren bankaları ve faiz oranlarını paylaşacağız.

Arsa Kredisi Veren Bankalar

Arsa Kredisi Veren Bankalar ve Faiz Oranları

 1. Şekerbank Arsa Kredisi : Şekerbank arsa kredisi almak isteyen kullanıcılarımız şekerbank şubelerine giderek 120 ay vade süresi ile verilen arsa kredisinden faydalanabilirler. Şekerbank arsa kredisi faiz oranı %2.09 olarak belirlenmiştir. vereceğimiz 8 banka arasında tercih edilebilecek bankalar arasında yer almaktadır.
 2. Vakıfbank Arsa Kredisi : Vakıfbank arsa kredisi faiz oranı %1.65 olarak belirlenmiştir. Vakıfbank arsa kredisi için 120 aya kadar varan vade seçeneği imkanı sunmaktadır. Vakıfbank arsa kredisi almak için en yakın vakıfbank şubesine giderek gerekli belgeler ve şartlarla başvuru yapabilirsiniz.
 3. Albaraka Türk Arsa Kredisi : Arsa kredisi veren bankalar arasında yer alan bir diğer banka ise Albaraka Türk bankasıdır. Albaraka Türk arsa kredisi faiz oranı %1.85 olarak belirlenirken vade süresi olarak da 60 ay olarak gösterilmektedir. Albaraka Türk bankasından arsa kredisi alabilmek için Albarak Türk şubelerine giderek başvuru yapabilirsiniz.
 4. Türkiye Finans Bankası Arsa Kredisi : Türkiye finans bank arsa kredisi faiz oranı %1.34 olarak belirlenmiştir. Türkiye finans bank arsa kredisi için 84 aya kadar varan vade süresi imkanı sağlamıştır. Çiftçilerimiz için sunulan bu uygun faiz oranı ve vade seçeneğinden yararlanabilmek için Türkiye finans şubelerine giderek başvuru yapabilirsiniz.
 5. Ziraat Bankası Arsa Kredisi : Ziraat bankası arsa kredisi faiz oranları ve vade süreleri diğer bankalara oranla daha düşük ve uygundur. Ziraat bankası arsa kredisi faiz oranı %1.65 olarak belirlenmiştir. Ziraat bankası arsa kredisi 60 aya kadar vade süresi imkanı verirken başvuru için en uygun şartları veren bankalar arasında yer almaktadır. Ziraat bankası arsa kredisi başvurusu için Ziraat bankası şubelerine giderek yada Ziraat bankası internet bankacılığı üzerinden başvuru yapabilirsiniz. 
 6.  İş Bankası Arsa Kredisi : İş bankası arsa kredisi faiz oranları diğer bankalara göre biraz yüksek maliyetlidir. Ayrıca vade süreside diğer bankalar gibi uzun değildir. Tabi ki yinede arsa kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. İş bankası arsa kredisi faiz oranı %2.14 olarak belirlenirken vade süresi ise 60 ay olarak belirlenmiştir. İş bankası arsa kredisi başvurusu için Türkiye iş bankası şubelerine giderek başvuru yapabilirsiniz.
 7. TEB Bankası Arsa Kredisi : TEB bankası arsa kredisi faiz oranı %1.75 olarak belirlenmiştir. TEB bankası arsa kredisi vade süresi 60 ay vade süresi gösterilmektedir. TEB’den arsa kredisi almak isteyen kullanıcılarımız banka şubesini ziyaret ederek başvuru yapabilirler.

Yukarıda vermiş olduğumuz bankalar ve faiz oranları ülkemizde arsa kredisi veren bankalar arasında yer alan bankalardır. Bu bankaları sizler için araştırdık ve karşılaştırdık sizde size uygun olan bankayı seçerek ve gerek belgeleri hazırlayarak başvuru yapabilirsiniz. Gerekli belgeler hakkında bilgi alabilmek için yazımızın devamını okumanızı tavsiye ediyoruz.

Arsa Kredisi İçin Gerekli Belgeler

 • Nüfus cüzdanı veya fotokopisi
 • Maaş bordrosu
 • Gelir belgesi
 • Vergi levhası
 • İpotek gösterilecek evin veya arsanın tapusu

Yukarıda vermiş olduğumuz belgeleri bir araya getirerek arsa kredisi için başvuru yapabilirsiniz. Arsa kredisi hesaplaması için sitemizde bulunan hesaplama aracını kullanarak seçmiş olduğunuz bankanın vade süresi ve faiz oranını yazarak hesaplama yapabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri