Bayram Kredisi Veren Bankalar 2018 ( Faiz Oranları ve Hesaplama )


Ramazan bayramının yaklaşmasıyla birlikte bankaların bayram kredisi kampanyaları gündeme gelmeye başladı. Bizler de sizler için bayram kredisi veren bankalar hangileri faiz oranları ve hesaplamasını yaptık. Bu yazımızda bayram kredisi veren bankaları sizlerle paylaşacağız. 2018 Yılı ramazan bayramı kredileri 48 ay vadeli şekilde 3 ay ertelemeli şekilde verilmektedir.

Bayram Kredisi Veren Bankalar 

 • Ziraat bankası
 • Akbank
 • INGbank
 • Garanti bankası

Yukarı maddeler halinde yazmış olduğumuz bankalardan bayram kredisi alabilirsiniz. Bunların dışında daha bir çok bankadan ihtiyaç kredisi adı altında bayram kredisi alabilirsiniz. Bayram kredisinin sizler için avantajları nelerdir ? ve 2018 bayram kredisi faiz oranları neden düşük bunları daha detaylı bir şekilde sizlerle paylaşacağız. Bayram kredisinin avantajları şunlardır. Kampanya olduğundan dolayı faiz oranı diğer kredi türlerine göre daha düşüktür. ve ödeme seçenekleri daha kolaydır. Dosya masrafı istenmez ve diğer bankalarla arasında ki faiz oranını ve vade sürelerini daha kolay karşılaştırabilirsiniz. Peki ya bayram kredisi faiz oranları neden düşüktür. Çünkü ; Bayram kredisi verirken bankanın müşterisinden aldığı mevduat’lı parayı %13 civarından alırken bayram yaklaşınca bu oranı yükselterek %17’lere kadar yükseltirler bu sebeple mevduat hesabındaki artışla birlikte gelen parayı uzun vade seçeneği ile bayram kredisi verir banka. En önemli nedenlerden bir tanesi ise bayram kredisi veren bankalar arasından olan rekabetten kaynaklı olarak faiz oranlarının düşmesidir.

Ziraat Bankası Bayram Kredisi

Ziraat bankasının her yıl olduğu gibi bu yılda kamu çalışanlarına , çiftçi , esnaf ve emekliye uygun ihtiyaç kredisi vermeye devam etmektedir. Ancak Ziraat bankasının bayram kredisi adı altından hiç bir kampanyası bulunmamaktadır. Sadece bayram özel olarak ihtiyaç kredilerinde uygun ödeme koşulları ve uygun faiz oranı imkanı sunmaktadır. Ziraat bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmek için en yakın ziraat bankası şubesine veya Ziraat bankası İnternet bankacılığını kullanarak başvuru yapabilirsiniz.

Akbank Bayram Kredisi

Her yıl olduğu gibi bu yılda bayram kredisi vermeyi planlayan Akbank müşterilerinin bütün ihtiyaçlarına yanıt vermek istiyor. Bu bakımdan ramazan bayramında başlatacağı Akbank bayram kredisi kampanyasından uygun faiz oranı ve ödeme koşulu ile müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Akbank bayram kredisi başvuru için en yakın Akbank şubesine veya Akbank direkt uygulamasından başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için gerekli evraklar aşağıda vermiş olduğumuz gibidir.

 • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi
 • Son döneme ait fatura suretleri
 • Gelir belgesi ( Sadece şubeden başvurular için )

INGBank Bayram Kredisi 

En kolay ve uygun faiz oranı ile bayram kredisi veren bankalar arasında yer alan INGBank bayram kredisi için şubeleri ziyaret ederek başvuru yapabilirsiniz. INGBank bayram kredisi faiz oranları %1.09’dur. Başvuru için sizden hiçbir şey istenmemektedir. Kefil, gelir belgesi, kimlik fotokopisi gibi şeylere ihtiyaç duymadan sadece 3 adımda 5 dakikada bayram kredinizi INGBank’dan alabilirsiniz.

                 ING Bank Bayram Kredisi

Garanti Bankası Bayram Kredisi 

Garanti bankası ramazan bayramına özel olarak ihtiyaç kredisi vermeye hazırlanıyor. %1.29 gibi düşük bir faiz oranı uygulanması beklenirken ödeme seçenekleri ise 3 ay ertelemeli olacağı söylentisi devam ediyor. Garanti bankası ihtiyaç kredisi ile ramazan bayramında arabanızı yenileyebilirsiniz. veya güzel bir tatile gidebilirsiniz. Uygun ödeme koşu ve faiz oranı almış olduğunuz garanti bankası ihtiyaç kredisi ile ramazan bayramında bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabileceksiniz.

                                    Garanti Bankası Bayram Kredisi

BENZER İÇERİKLER
Yorumlar
 1. yazan Caglar Kaya

  Ekim 14th, 2018 at 12:45 (#)

  Kredi lazım

Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri