Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir ? Şartları Nelerdir ?


BES, Yani bireysel emeklilik sistemi insanların gençliğinde bankaların belirle kampanya ve faiz oranları ile sizden almış olduğu parayı biriktirerek yaşlılık döneminde yani emekli döneminde daha rahat bir hayat sürdürmek için yapmış olduğunuz birikim sistemine denir. Bu sitemin normal devlet işinde veya özel bir şirkette çalışarak SGK’lı olması gibi bir şey değildir. SGK sisteminde kişiler primi yattığı dönem boyunca ayrıca sağlık hizmetlerinden de yararlanabilirler. Ancak bireysel emeklilik sisteminde böyle bir uygulama yoktur. Bireysel emeklilik , sigorta şirketleri veya bankala tarafından uygulanmaktadır. Bankaya veya sigorta şirketine her ayın belirle döneminde belirli miktarda para yatırarak 50 yaşına kadar devam eder. 50 yaşından sonra yatırmış olduğunuz parayı karıyla birlikte aylık olarak maaş sistemi gibi alırsınız.

Bireysel Emeklilik Sistemi Nasıl İptal Edilir ?

Bireysel Emeklilik İptal Etme ( BES İptal Etme )

Bireysel emeklilik sistemine girdiniz ve pişman oldunuz yada sigorta şirketinizi değiştirmek istiyorsunuz veya faiz olduğunu düşünerek bu sistemden komple çıkmak istiyorsanız. Bireysel emeklilik sistemine girerken imzalamış olduğunuz belgelerde şartnameler vardır. Bu şartlara göre bireysel emeklilik sisteminden çıkabilir veya herhangi bir sigorta şirketine sisteminizi taşıyabilirsiniz. Yani demek istediğimiz Bireysel emeklilik sistemine girerken imza atmış olduğunuz belgelerde bütün detaylar vardır. Bu şartlara göre hareket edebilirsiniz. Yada Bireysel emeklilik isteminizi taşımak istediğiniz şirket ile görüşüp şirketler arası uzlaşma sağlayabilirsiniz. Bireysel emeklilik iptali için Sigorta şirketlerinin şubelerini, İnternet sitelerini veya müşteri hizmetlerini arayarak bireysel emekliliği iptal edebilir veya iptal için bilgi alabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemi İptal Etme Telefon Numaraları

Bireysel emeklilik nasıl iptal edilir diye düşünüyorsanız hiç kafanızı yormayın biraz sonra aşağıda vereceğimiz tablodan bireysel emeklilik iptal telefon numaralarını arayarak, mail atarak, faks atarak veya şirket şubesine giderek yüz yüze de iptal edebilirsiniz. Bunlarında dışında olarak da şirketin mobil uygulama sistemi varsa mobil uygulamaya girerek bireysel emeklilik iptal talebinde bulunarak bireysel emeklilikten çıkabilirsiniz. Ancak şimdiye kadar görüp tecrübe edindiğimiz bilgilere göre bireysel emeklilik iptali için kullanılan yol telefon ile iptal seçeneğidir.

Bireysel Emeklilik İptal Telefon Numaraları

SİGORTA ŞİRKETİ İSMİTELEFON NUMARALARI
Anadolu Hayat Emeklilik444 55 00
Aegon Bireysel Emeklilik08502220312
Allianz Bireysel Emeklilik08503999999
Garanti Bireysel Emeklilik4440336
Cigna Finans Bireysel Emeklilik4440984
Groupama Bireysel Emeklilik02123676767
Halkbank Bireysel Emeklilik4444400
Fiba Bireysel Emeklilik4448288
NN Hayat Bireysel Emeklilik08502106694
Ziraat Bireysel Emeklilik08502229700
Katılım Bireysel Emeklilik08502260123
Vakıfbank Bireysel Emeklilik4449237

 

 

BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri