Çiftçiye 0 Faizli Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar


Hayvan yetiştiriciliği üzerinde çalışmak istiyorsanız ( küçükbaş, büyükbaş, arıcılık, tavuk yetiştiriciliği) vs bu alanlarda hayvan yetiştirmek istiyorsanız 0 Faizli hayvan kredisi veren bankalara başvuru yapmalısınız. Gerekli evrakları topladıktan sonra özel veya devlet destekli bankalardan veya devlet kuruluşlarından yardım alabilirsiniz. Hayvancılık kredisi veya hibe denince akla ilk gelen devlet destekli hizmet veren ziraat bankası gelmektedir. Bizlerinde sizlere önerisi tarım veya hayvancılık kredisi düşünüyorsanız ziraat bankası şubelerine gitmelisiniz.. Ayrıca bu alanda başka bankalarda hizmet vermektedir. Bu bankalar ise garanti bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, şeker bank ve vakıfbanktır. Ayrıca bu bankalar üzerinden 0 faizli hayvan kredisi başvurusu da yapabilirsiniz. Ayrıca bu bankalar üzerinden faizsiz hayvan kredisi nasıl alırım diyorsanız yazımızı takip etmelisiniz.

Çifti Kredisi Başvuru Belgeleri ve Şartları 

Hayvan kredisi alırken sıfır veya düşük faizli kredi talepleriniz de bankalar sizden teminat isteyecektir yani üzerinize kayıtlı taşınmazların belgelerini hazırlayarak çekeceğiniz kredi için ipotek ettirmeniz gereklidir. Ayrıca hayvancılık kredisi alırken bazı bankalar sizlerden kefil isteyebilir örneğin ziraat bankası gibi devlet destekli bankalar bu tür krediler için kefil istemektedirler. Eğer almak istediğiniz krediyi hayvancılık için alıyorsanız üzerinize kayıtlı büyükbaş veya küçük baş hayvanların kulak küpe numaralarının kayıtlı olduğu bir belgede sizden istenecektir. Almış olduğunuz bu kredileri 12 , 36 veya 60 ay gibi vade seçenekleri olacaktır taksitlerini aylık 3 aylık veya 9 aylık olarak ödeyebilir veya  belirtmiş olduğunuz tarihler arasında taksitlerinizi ödeyebilirsiniz.

Çiftçi Kredisi Kampanyaları 

Çiftçi Kredisi Veren Bankalar hakkında şunları söyleyebiliriz neredeyse bütün bankaların çiftçilerimiz için düzenlemiş oldukları kampanyalar bulunmaktadır. Şimdi o bankaları ve kampanyaları maddeler halinde tek tek yazalım.

1. Garanti Bankası: makina ekipman sağlama,çiftçilere dair bitkisel üretim ve finansal destek gibi kampanyaları bulunmaktadır ve bu kampanya dahilinde aldıkları kredileri 60 ay vadeli şekilde ödeme seçeneği sunulmaktadır.

2. Ziraat Bankası: çiftçi kredisi , sübvanse kredisi ve arazi alım kredisi kampanyaları sağlamaktadır ve bu kredileri sıfır faiz ve düşük faiz oranı ile vermektedir.

3. Vâkıf bankası: Vakıf bankası ise süt hayvancılığı işletme kredisi , bitkisel üretim kredisi ve hayvancılık üretim kredisi kampanyaları düzenlemiştir bu kredileri ziraat bankası gibi düşük faizli ve sıfır faizli şekilde çiftçilerimiz için devlet destekli şekilde vermektedir.

4. Şeker bankası: şekerbank ise büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık yetiştiriciliği için kredi imkanı sunmaktadır. Ayrıca yukarı da kredi seçenekleri sunmaktadır. Büyükbaş hayvan kredisi almak için kayıtlı 10 adet , küçükbaş hayvan kredisi almak için ise 5 adet kayıtlı hayvanınız olması gereklidir. Bu krediler için ise 12 , 36 ve 60 aya kadar vade seçeneği sunulmaktadır.

Çiftçilere Hibe Alma Şartları 

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda büyümeye katkı amaçlı büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık için hibe imkanı sunulmaktadır. Devlet Destekli hayvancılık hibesi 500 düve ve 500 küçükbaş olarak verilmekte ayrıca 5 ila 10 arasında değişen üretici desteği de verilmektedir. Hayvancılık hibesi için almak için yapmanız gerekenler ise TKDK resmi sitesine girerek gerekli belgeleri bir araya getirip resmi internet sitesinden veya kurumlarından başvurunuzu yapmalısınız. Ayrıca üretimin artması ve çiftçilere teşvik amaçlı olarak tarım aletleri içinde kredi ve hibe imkanı sunulmaktadır. Bunların dışında olarak köye dönen çiftçilerimiz için 300 koyun projesi devam etmektedir ve köye dönenler için ise devlet destekli köye dönüş kredisi verilmektedir.

BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri