Devletten İnek Desteği 2018


2018 yılında Devlet inek desteği veriyor mu ? şartları nelerdir. Büyükbaş,damızlık ve süt hayvancılığı yapmak isteyenler için 2018 yılında teşvikler nelerdir ? Merak ettikleriniz ve sormak istediklerinizi sorabilirsiniz. Konu hakkında detaylı bilgi almak için yazının tamını okumanızı tavsiye ediyoruz.

Devlet İnek Desteği Veriyor Mu ?

Hangi Banka İnek Desteği Veriyor ?

Hayvancılık yapan çiftçilerimiz daha geniş çaplı bir çiftlik kurma amacıyla en çok merak ettikleri sorulardan bir tanesi de hayvancılık kredisi veren bankalar hangileridir. Sizler için yapmış olduğumuz geniş çaplı araştırmalar sonucu 2018 yılında hayvancılık teşviklerini sizlerle paylaşmak. Bu alanda devletin teşvik vererek hibe verdiği hayvanlarda var , bazı bankaların ise hayvancılık teşviki için faizsiz kredi imkanı da vardır. Bizler sizler için hayvancılık kredisi veren bankalar arasında her zaman çiftçinin yanında olan ve uygun faiz oranı veya faizsiz kredi veren ziraat bankasını sizlere anlatmaya çalışacağız. Ziraat bankasından faizsiz inek kredisi almak istiyorsanız sizin ve almak istediğiniz hayvanın belirli kriterlere uymanız gerekiyor bu şartlara uyduğunuz zaman bankadan kredi kullanabilir ve uzun vade veya dönemsel ödeme kolaylığı hakkından yararlanabilirsiniz.

Hayvancılık İçin Hibe Nasıl Alınır ? ( İnek, Sığır )

Ülkemizde hayvancılığın gelişmesi ve artırılması adı altında her yıl hayvancılık için hibe desteği verilmektedir. Bu hibe genç çiftçi hibesi kampanyası adı altında gençlerimize her yır verilmektedir. Köyde ki gençlerin şehre göç etmesini engellemek ve şehirde ki işsiz gençlerinde köylere yerleşmesini ve hayvancılık yapmasını sağlamak için her yıl binlerce gencimiz genç çiftçi hibesinden yararlanmaktadır. Bu hibe tamamen destek amaçlı ve geri ödemesizdir. Sizde bu hibeden yararlanabilir ve hayvancılık hibesi alabilirsiniz. Geçtiğimiz yıl 30 bin TL olarak verilen bu hibe gelecek yıl daha fazla kişiye ve daha fazla hibe verileceği gündeme gelmiştir. Almış olduğunuz 30 bin TL hibe desteği ile 5 inekle hayvancılık yapmaya başlayabilir ve elinizde ki hayvan sayısını çoğaltmak için ise Ziraat bankası inek kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Hayvancılık Desteklemeleri 2018

Bu başlığı bir konu olarak daha önce sitemizde hayvancılık yapan çiftçilerimiz için geniş olarak anlatmıştık. Yazımızı okumayan kullanıcılarımız için bir başlık altında tekrardan hayvancılık desteklemeleri konusu anlatmaya çalışacağız. Yukarıda da anlatmış olduğumuz gibi devletten inek desteği alarak işlerinizi büyütebilir yada inek kredisi alarak hayvan barınma alanı yapabilir veya yem ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.  Bankadan almış olduğunuz bu kredi ile arazi alabilir ve hayvanlar için otlak alanı oluşturabilirsiniz. Bunların yanı sıra çiftçilikte kullanabileceğiniz alet ,makine ve teçhizat alabilir ve çiftçilik için gerekli şartları kendiniz için oluşturabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri