Eğitim Kredisi Veren Bankalar 2018 Faiz Oranları Ve Hesaplama


Normal hayatta olduğu gibi öğrencilik hayatında da insanlar ekonomik sıkıntılar yaşamaktadır. Bankalar bu sıkıntıları gidermek amaçlı ve öğrenciye eğitim hayatında yardımcı olmak amaçlı düşük faizli kredi imkanı sunmaktadır. Eğitimi için başka bir şehre giden veya o şehirde olup da okuma gücüne sahip olmayan öğrenciler bu krediden yararlanabilmektedirler. Öncelik eğitim kredisinden kimler yararlanabilir hangi yaş grupları bu krediyi alabilir ondan bahsedelim eğitim kredisini Üniversite öğrencileri ve 18 yaşını doldurmuş bireyler alabilirler.  Eğitim kredisi nasılın alınır? Eğitim kredisini hangi bankalar verir ? Bunları detaylı olarak araştırdık inceledik ve sizler için en güncel faiz oranlarını eğitim kredisi veren bankalar başlıklı yazımız da paylaştık.

Eğitim Kredisi Almak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir ?

Öğrenciler bu krediyi alırken dikkat etmeleri gereken en önemli nokta hangi banka yüzde kaç faiz oranı ile kaç ay vadeli şekilde kredi veriyor hangi banka daha uygun eğitim kredisi veriyor bunu detaylı olarak bankaları araştırıp eğitim kredisini ona göre almalıdırlar. Eğitim kredisi için gerekli şartlar ve belgeleri aşağıda maddeler halinde vereceğiz.

  • Kredi notunuz yüksek olmalıdır.
  • 18 yaşınızı doldurmanız gerekiyor.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekiyor
  • 3 ay sigortalı şekilde çalışmanız gerekiyor (yani en az 3 ay sigortanız olması gereklidir.)
  • Her hangi bir geliriniz yoksa kredi almak için taşınmaz bir malınızı ipotek olarak göstermeniz gereklidir.
  • Her hangi bir yerde çalışıyor iseniz iş yerinden çalışıyor belgesi gereklidir veya staj yapıyorsanız staj yaptığınız yerden bir belge getirmeniz gerekiyor.
  • Geliriniz yoksa her hangi bir kira geliriniz varsa kira gelir belgesi getirmelisiniz.

Ayrıca bu konu ilgili olarak daha önce yazdığımız üniversite öğrencilerine kredi kartı veren bankalar yazımızı okuyup faiz oranları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bankalardan Eğitim Kredisi Nasıl Alınır ?

Aslına bakarsanız bu konuyla ilgili olarak artık pek de bir zorluk yok eskisi gibi teferruatlı işlemlere gerek kalmadan bankalardan kredi alabilirsiniz. Sizlerin de bildiği gibi eskiden bankalardan kredi almak tam bir kaostu çünkü bir kredi başvuru için bir sürü evrak gerekiyordu bankalar kefil istiyordu getirdiğiniz kişileri kefil olarak kabul etmiyor kefillerin memur olması gerekiyordu veya devlet işinde çalışması gerekiyordu şimdilerde bankalar arasında yaşanan rekabetten dolayı çok bir zorluğu yok hatta evinizde otururken bile cep telefonu ile yada internet bankacılığı ile kredi başvuru yapabiliyorsunuz. Eğer kredi notunuz iyi durumda ise hemen krediniz onaylanmaktadır. Şimdi sadece yapmanız gereken kredinizi hangi bankadan almaya karar vermek öncelikle bu konu önemli buna karar verdikten sonra yukarıda maddeler halinde açıklamış olduğumuz özelliklere sahipseniz SMS yolu ile veya müşteri olduğunuz bankanın mobil bankacılığı ile kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz.

Öğrenci Kredisi Veren Bankalar 

Bu konu ile ilgili olarak bizlerin sizler önerdiği en önemli şey bankalara öğrenci kredisi başvuru yapmadan önce Ziraat bankasının öğrenci kredisi veya KYK ( Kredi Yurtlar Kurumu)’nun öğrenim kredisi veya bursuna başvuru yapmanız önceliğinizin bu olması sizin için faydalı olacaktır. Bunun dışın da zaten bütün bankalar eğitim kredisi vermektedir. Sonra bu bankaları araştırıp vade sürelerini ve faiz oranları detaylı bir şekilde araştırıp istediğiniz bir bankadan eğitim kredisi alabilirsiniz. Diğer bankalar sizlere normal müşteri muamelesi yapacaktır ve faiz oranları aynı şekilde tutacaktır ancak Kredi Yurtlar Kurumu vermiş olduğu krediyi okulunuz bittikten sonra işe girseniz de girmeseniz de 2 yıl sonra isteyecektir. 2 yıl geçmeden ödediğiniz takdirde faiz uygulanmayacaktır.

Uygun Faiz Oranlı Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Garanti Bankası : Üniversite öğrencisi iseniz veya farklı bir eğitim kurumunda eğitim almakta iseniz Garanti bankası 30 bin TL krediyi 48 ay vadeli bir şekilde veriyor buna bağlı olarak aynı faiz oranı ve vade seçeneği ile Türkiye İş Bankası, Odea bank , Vakıf bank , Deniz Bank Ve İNG Bank eğitim kredisi vermektedir.

Yapı Kredi Bankası : Yapı kredi bankası ise kredi notunuz yüksek ve aynı zamanda geliriniz yüksekse ve bunu belgeleyebiliyor iseniz 50 bin TL krediyi 48 ay vadeli bir şekilde veriyor. Eğitim kredisi veren bankalar arasında en çok rağbet gören ve ön plana çıkan bankalar arasında yer alıyor.

BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri