En uzun vadeli konut kredisi veren bankalar (2018)


En uzun  vadeli konut kredisi veren bankalar başlıklı yazımızda siz değerli kullanıcılarımız için yapmış olduğumuz detaylı araştırmayı sunacağız. Öncelikle şunu söylemek isterim ki ülkemizde faaliyet gösteren bir çok banka uzun vadeli konut kredisi vermektedir. Örneğin şeker bank bu bankalar arasında örnek gösterebileceğimiz bankalar arasında yer alır çünkü bu banka 30 yıl uzun vadeli konut kredisi vermektedir.

Şimdi sizler için araştırmış olduğumuz bankaları ve banka gibi faaliyet gösteren kuruluşları ve faiz oranlarını tek tek inceleyelim.

Şeker Bank kiraya son 30 yıl uzun vadeli konut kredisi

Yukarıda da bahsettiğim gibi bu bankalar arasında en uzun vadeli konut kredisi veren banka Şeker bankasıdır. Şeker bank konut kredisi için en çok 30 yıl vade yapmaktadır  tabi bu sizin gelirinize göre değişmektedir siz dilerseniz bu krediyi 20 yıl yada 10 yıllıkta alabilirsiniz. Kampanya hakkında bilmeniz gereken en önemli noktalardan biriside konut kredisi için kullanabileceğiniz üst limit 900 bin TL ile sınırlıdır. Ayrıcı her tutar için Ekspertiz ücreti 560 TL’dir ayrıca tahsis ücreti olarak her 10 bin TL için 50 TL alınır son olarak taşınmaz rehinler için 150 TL alınmaktadır. Şeker bankasının bu konu ile ilgili bir çok kampanyası bulunmaktır. bunları başlıklar halinde inceleyelim.

  • Kiraya Son kampanyası 

Şeker bankası Türkiye genelinde diğer bankalara nazaran daha uygun faiz oranı ve vadelerle kirada oturanlar için umut olmuş ve en uygun konut kredisi veren bankalar arasında en önde yer alan banka olmuştur.Konut kredilerinde 10 yıl,20 yıl ve 30 yıla kadar vade yapan şeker bankası faiz oranlarını da diğer bankalara göre aşağıda tutmaktadır. örneğin 10 yıl vadeli konut kredisine % 1.12 , 10 yıldan sonraki konut kredileri için ise % 1.19 faiz oranı uygulamaktadır.

  • Çiftçiye özel uzun vadeli konut kredisi

Bu kredinin diğer kredilere göre bir çok farklı noktası bulunmaktadır ve çiftçilerimiz için çok uygun konut kredisi kampanyasıdır. çiftçiler için konut kredisi başvurusunda bulunduğunuz an kredinizi alabilirsiniz ayrıca çiftçiler için konut kredisi veren tek bankadır. Bu kredinin vade seçenekleri çok esnek tutulmuş ve faiz oranları düşüktür vade seçenekleri şu şekildedir çiftçiler taksitlerini hasat zamanı yapabilirler buda demek oluyor ki vadeler 3 aylık,6 aylık veya 12 aylık şekilde ödeyebilirler. faiz oranına gelince Şeker bankası çiftçiler için konut kredisi faiz oranını %1.19 olarak belirlemiştir.

  • Gelirine uygun konut kredisi 

Ülkemizde diğer ülkelere göre faiz oranlarının yüksek olmasından dolayı ve kişi başına düşen milli gelirin az olmasından ve vatandaşın eline geçen paranın az olması sebebi ile konut kredisi çekmekte ve ödemekte zorluklar yaşayabiliyorlar. iyi bir ev almak için yüksek miktarda kredi çekmeniz gerekiyor bundan dolayıda taksitleriniz yüksek oluyor bu nedenle Şeker bankasının başlatmış olduğu gelirinize uygun konut kredisi kampanyası ile taksitlerinizi gelirinize uydurarak ödeme imkanı sunuyor. Bu kredi kampanyası kapsamında kredi tutarınızı 10 yıl vade süresi ile %1.19 faiz oranı ile vermektedir.

  • Esnafa özel konut kredisi

Şeker bankası bu kampanyada esnafımız için 360 ay vade seçeneği sunarken kredi dahilinde faiz oranı %1.19 olarak belirlermiş ve taksitlerini çiftçiler için verdiği kredide ki gibi aylık, 3 aylık veya 6 aylık olarak ödeme imkanı sağlamaktadır. Ayrıca şeker bankasında esnafımız için dosya masrafsız konut kredisi imkanı da sunulmaktadır.

Garanti bankası Mortgage 20 yıl vadeli konut kredisi

240 ay yanı 20 yıl konut kredisi ile ev sahibi olma avantajını garanti bankası ile yaşayabilirsiniz. garanti bankası morgıç adı altında başlatmış olduğu kampanya ile 240 ay vadeli konut kredisi veriyor. Konut kredisinde üst limiti 500 bin TL ile sınırlı tutan garanti bankası faiz oranını %1.13 olarak belirlemiştir. Garanti bankası diğer bankalara göre daha düşük oranla faiz oranı sunmaktadır ancak tabi ki size en uygun konut kredisine siz karar verirsiniz sonuç olarak bütçenize göre vade seçeneği ve faiz oranını bulup ona göre kredi çekeceksiniz. Ayrıca garanti bankası konut kredi faiz oranları ile ilgili detaylı bilgi almak için bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Faizsiz ev sahibi olabileceğiniz diğer kuruluşlar

  • Fuzulev
  • Eminevim
  • Emlak Konut

Yukarıda maddeler halinde verdiğimiz kuruluşlar ise faizsiz konut ev sahibi olmanız için farklı şartlar ve seçenekler sunmaktadır.

1. FuzulEv

Bu şirket ile Türkiye’nin istediğiniz yerinde ev sahibi olma imkanınız vardır. Bu firmaların genel olarak çalışma prensipleri tıpkı kadınların altın gününe benzeyen bir sistemleri vardır. Çekiliş usulu sizleri ev sahibi yapıyorlar öncelikle bir grubunuz oluyor bu gruplar 40 kişilik ve 120 kişilik guruplar halinde bir grubunuz oluyor ve her ay noter huzurunda çekiliş yapılıyor ve o ay çekilişte ismi çıkan kişi ev sahibi olmuş oluyor.

2. Eminevim

EminEvim şirketler grubu ise yukarıda bahsettiğim şirket gibi aynı şartlarda çalışmaktadır. bu şirketlerin genel amaç olarak ev sahibi olmayanları ev sahibi yapmak ve tamamen faiz olmadan yani faizsiz olarak ev sahibi yapmaktır. Bu şirketlerde genel olarak taksitlerinizi siz ayarlarsınız. veya bütçeniz varsa önden peşinat vererek kısa vadede taksitlerinizi bitirip ev sahibi olabilirsiniz.

3. Emlak Konut

Daha önceki yazılarımızdan da bildiğiniz gibi Emlak GYO şirketlerine ait Emlak Konut bankalar ile anlaşmalı olarak 60 ay 5 yıl faizsiz peşinatsız konut kredisi kullandırıyordu bu süre 20 yıl olduğunda ise faiz oranınız %0.79 olarak belirlenmişti. Eğer bu kredi seçeneğinde süreyi kısaltıp 10 yıl yaparsanız kredi faiz oranınız daha da düşerek %0.45 olur. Ayrıca 20 yıl peşinatsız konut kredisi başlıklı yazımızdan konuyla ilgili daha geniş detayları öğrenebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri