Esnafa 30 bin faizsiz kredi


Esnafa 30 bin TL faizsiz kredi veren bankalar ve şartları

Esnafa 30 bin TL faizsiz kredi müjdesi geçtiğimiz yıl 2017 de verilmişti. Bu yılda KOBİ’ler için 30 bin TL faizsiz kredi vermeyi düşünen hükümet ayrıca genç girişimciler içinde 100 bin TL’ye kadar faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Önce ki zamanlarda da duyduğumuz gibi girişimciler için hükümet tam destek 7vermekte ve çiftçiler içinde seralar yapıp teslim ettiğini biliyoruz.

Bu yılda bu konuda ki desteğini devam ettirmek isteyen hükümet bakalım genç girişimciler ve esnaflar için verdiği faizsiz krediyi hangi şartlarda ve hangi şekilde alabilirler ve nereye başvuruda bulunmaları gerek öğrenelim. Bu bağlamda KOBİ’lere ve genç girişimcilere Halk Bankası tarafından bu kredi sağlanacak

30 bin TL esnafa faizsiz kredi Halk Bankası

30 bin lira faizsiz kredi kampayası halen daha devam etmekte ve tüm bankalarca bu kampanaya destek devam etmektedir. Peki bu krediyi nasıl alırım diyorsanız çok kolay hükümetin esnaflara sunduğu bu destek kampanyasından yararlanmak için nüfus cüzdanınızla birlikte bankaların şubelerine gitmeniz yeterli olacaktır. Esnaflar vergi levhalarıyla birlikte bankalara gitmeleri gerekmektedir veya esnaf ve sanatkar odası başkanlığından aldığınız bir belge ilede başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer siz esnaf değilseniz ve esnaf olma için bi adım atmak istiyorsanız belediyelerin açtığı KOSGEB kurşunu tamamlamış ve bir proje yapıp projenizle birlikte halk bankası şubelerine gidip genç girişimciler kampayası dahilinde 100 bin TL %100 faizsiz kredi ile paranızı alıp kendi iş yerinizi şirketiniz kurabilirsiniz.

Esnafa devlet destekli kredi müjdesi

2017 ocak ayı itibari ile esnafa ve KOBİ’lere faizsiz kredi vermeye başlayan bankalar 2018 yılında da  aynı desteği vermeye devam edecek ayrıca 2017 yılında 150 bin TL %5 Faiz ile kredi planlaması için bütçe ayıran hükumet bu yıl ki bütçe toplantılarında bu konu hakkında meclisten onay çıkarak aynı şekilde devam etmektedir.

Geçtiğimiz yolda KOSGEB tarafından küçük ve orta boylu işletmelerden başlayarak esnafa 50 TL faizsiz kredi verilmişti. Ayrıca Tarım projesi kapsamında çiftçilerimize 30 bin TL faizsiz çiftçi kredisi verilmişti. Bu yıl ki KOSGEB toplantılarında bu konu ile ilgili herhangi bir söylenti olmadığı için bu konu hakkında sizlere bilgi vermemekteyiz.  Ancak esnaflara kredi hakkında şunu söylemek isteriz ki esnaf kredileri için de neredeyse en uygun faiz oranla kredi veren banka Ziraat bankasıdır. Ziraat bankası esnaf kredisi hakkında detaylı bilgi almak için sizler için ele aldığımız yazımızı vermiş olduğumuz linki tıklayarak takip edebilirsiniz.

Esnafa 30 TL faizsiz kredi şartları nelerdir ?

Bu kapsamda alabileceğiniz kredi için işletmeniz için aldığınız demirbaşların, ekipman, makina alımı, sermaya ve ham madde ihtiyacını karşılamak için aldığınızı kanıtlama gibi bir şart bulunmaktadır. Ayrıca daha önce KOSGEB’den hibe karşılığı para alanlar bu krediden yararlanamayacaktır.

Faizsiz Krediye Başvuru Nasıl Yapılıyor ?

Bu krediden faydalanabilmek için ustalık belgenizin üstünden en az 3 yıl geçmesi lazım ve ticari faaliyetlerinizin 1 yılı geçkin olması gerekiyor. Ancak ticari faaliyetiniz 1 yıl içinde bitmiş ise sizlerde bu kampanyadan yararlanamazsınız.

Daha önceden borcu olan esnafsa bu krediden faydalanamaz. Aynı işletme için iki farklı bankadan kredi başvurusuna başvuru yapamaz yanlızca bir banka için geçerlidir. Öncesinde esnaf ve sanatkarlar odasınd kredi başvurusunda bulunan ve bu krediyi kullanan kişilerde bu krediyi kullanmış sayılarak bu krediyi kullanamazlar. Ayrıca özel bankaların kredi kampanyalarından yararlanmış ve bu kredi borcunu bitirmiş olursa bu kampanyadan yararlanabilir ve kullanması için bir engel olmaz.

Ayrıca konu ile bağlantılı olacağını düşünerek sizlere kamuda çalışanlar için düşük faizli kredi veren bankalar başlıklı yazımızıda okumanızı tavsiye ederiz.

BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri