Halk Bankası Konut Kredisi 2018


Halk Bankası Konut Kredisi ( Başvuru Şartları ve Faiz Oranları)

Halk Bankası Konut Kredisi 2018 başlıklı makalemizi siz değerli kullanıcılarımız için editörlerimizle birlikte detaylı bir şekilde araştırdık ve size en uygun halk bankası konut kredisi faiz oranlarını sizlerle paylaştık. Makalemizi dikkatlice ve sonuna kadar okuyunuz sizler için halk bankası konut kredisi kampanyaları ve şartlarını sizlerle paylaşacağız.

Konut kredisi alarken dikkat etmeniz gerekli bilgileri sizler için paylaşacağız. Konut Kredisi alırken genellikle dosya masrafı adı altında expertiz ve sigorta ücretleri gibi ücretleri de dosya masrafına ekleyebiliyorlar. Şimdi sizler için Halk Bankası Konut Kredisi kampanyalarını açıklayalım ve kampanyaların faiz oranları nelerdir.

2018 Halk Bankası Konut Kredisi kampanyaları 

Halk bankasının bir devlet bankası olduğu için tıpkı ziraat bankası ve vakıf bankası gibi konut kredisi faiz oranları özel bankalara nazaran daha düşük faiz oranlıdır. Ayrıca Ziraat bankası konut kredisi faiz oranlarını  girmek için linke tıklayınız.

Halk Bankası hesaplı evim konut kredisi 

Kredi Tutarı1 – 36 Ay Vade Arası36 – 120 Ay Vade Arası
1 – 50.000 TL%0,88%0,95
50.000 – 1.000.000 TL%1,05%1,12
1.000.000 TL ve Üzeri%1,12%1,15

Yukarıda tablo ile paylaştığımız faiz oranları halk bankası maaş müşterisi veya vadeli hesap müşteri olmayan müşterileri için uygulanan faiz oranlarıdır. Halk Bankası müşteri olmamasına rağmen diğer bankalara göre faiz oranları  daha düşük ve avantajlıdır. Tabi siz halk bankası müşterilerine nasıl faiz oranı yapıyor onu merak ediyorsunuz. Hemen halk bankasının müşterileri için uyguladığı faiz oranlarını tablo ile verelim.

Kredi Tutarı1 – 36 Ay Vade Arası36 – 120 Ay Vade Arası
50.000 – 1.000.000 TL%0,99%1,06

Şimdi sizlere halk bankasının diğer konut kredisi kampanyalarını paylaşalım

Halk bankası canım evim konut kredisi (15 yıl – 180 ay )

Türkiyede bulunan bütün bankalar arasında neredeyse en uygun faiz oranı ile konut kredisi veren halk bankası müşteri için sunduğu bu konut kredisi kampanyasında faiz oranlarını oldukça düşürmüş ve ödeme seçeneklerinde oldukça esnek davranmış taksitleri aylık veya 3 aylık şekilde verebilirsiniz veya kazancınız göre taksitlendirme yapabilirsiniz. Bu konit kredisi kampanyasında 1 ile 120 ay vade seçeneklerinde %1.22 Faiz Oranı veya 120 ile 180 ay vade seçeneği ile taksit ödemeyi düşünüyorsanız faiz oranı %1.27 olmaktadır.

Ayrıca başka bir bankadan aldığınız konut kredisini Halk bankasına taşıyabilirsiniz. Bu her hangi banka olabilir kamu bankası veya özel bir banka olabilir.

HALK BANKASI KONUT KREDİSİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

  • Gelir belgesi
  • Kimlik belgesi
  • Ikametgah belgesi
  • Son 3 ay içinde ödenmiş faturalarınız ( elektrik , su , doğalgaz)

Konut Kredisi alırken dikkat edilmesi gerekenler 

Konut Kredisi ile veya peşin fiyata aldığınız evler için öncelikle iyi bir araştırma yapmalısınız. Nasıl bu bu evin konumu veya kati herşey olabilir. Ev aldıktan sonra pişman olmamak için acele etmemeniz gerekiyor. Ayrıca evi kredi ile alacaksınız bütçenizi ona göre ayarlamanız lazım ve taksitleri ödeyebileceginiz kadar ayarlamanız lazım evi aldıktan sonra bütçeniz yetersiz olursa daha sıkıntılı bir döneme girebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri