Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar 2018 ( Faiz Oranları ve Hesaplama )


Tarım ve hayvancılık bakanlığının destekleriyle bankaların verdikleri hayvancılık kredisi denilince insanlarımızın aklına sadece küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık geliyor aslında bu tam olarak böyle değildir hayvancılık kredisi yetiştirebileceğiniz bütün hayvanlar için geçerli bir kampanyadır. Burada asıl merak edilmesi gereken soru hayvancılık kredisi kapsamında bankaların ne kadar kredi verdiği ve ne şartlar hayvancılık kredisi verdikleridir. Tarım ve hayvancılık bütün ülkeler için önemli olduğu bizim ülkede de o kadar önemli ve bir o kadar da dünya genelinde azalan bir sektördür. Bu yüzden devletimiz tarım ve hayvancılığı desteklemekte ve devlet bankaları ile özel bankalar bu yüzden çok uygun faiz oranları ile hayvancılık kredisi vermektedir. Peki hayvancılık kredisi nasıl alınır? Dilerseniz bunu bir başlık altında sizlere detaylı bir şekilde anlatalım.

Hayvancılık kredisi nasıl alınır? Şartları nelerdir ?

Şimdi sizlere hayvancılık kredisi almak için ne yapılması gerekiyor ? Nasıl başvuru yapılır? Bunları açıklayalım. Aslında hayvancılık denilince akla bir sürü şey gelebilir ama biz sizler için en çok bilinenlerinden bahsedeceğiz. Küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık bu konu hakkında bilinmesi gereken en önemli olanlarıdır tabi bunlarla sınırlı değildir yumurta üreticileri süt üreticileri de vardır.

Bu sistemden yararlanmak için ÇKS belgeniz olması gerektiği bilmeniz gerekli. Eğer bu belgeniz yoksa faizsiz hayvancılık kredisine başvuru yapamazsınız ve boşu boşuna zaman ve emek vermiş olursunuz bu yüzden bankaya başvuru yapmadan önce ÇKS Belgesini elde ettikten sonra faizsiz hayvancılık kredisine başvuru yapınız. Yapacağınız başvuruda bankalar sizden hayvancılık alanına göre değişik evraklar isteyecektir. Bu yüzden öncelikle ne tür hayvancılık yapacağınıza ve hangi bankadan hayvancılık kredisi almaya karar verdiğinizi belirlemeniz gerekmektedir. Hayvancılık kredileri hakkında daha önce yazmış olduğumuz büyükbaş hayvancılık kredisi veren bankalar yazımızı takip ederek detaylı bilgi ve bankaların istemiş olduğu belge ve koşullar hakkında net bilgiler alabilirsiniz.

Faizsiz hayvancılık kredisi şartları ve faiz oranları

Öncelikle her bankanın kendine göre faiz oranları ve kredi şartları var. 2017 yılında geçerli olan faizsiz hayvancılık kredisi 2018 de daha çok düşerek geçen yıla oranla daha avantajlı faiz oranları ile sizlere destek sağlamakta. Faizsiz hayvancılık kredisi demişken hayvancılık kredisi demişken 2015 yılında gündeme gelen ve bir çok çiftçimizin faydalanmış olduğu 5 yıl geri ödemesiz hayvan kredisi hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız sizler için yazmış olduğumuz haberimizden bütün detayları öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası hayvancılık kredisi

Ziraat Bankası hayvancılık kredisini diğerlerinden ayıran özelliği şudur. Kredi başvurularınızı yapmak için hem ziraat bankasına hemde tarım kredi kooperatiflerine başvuruda bulunmanız gereklidir. Ziraat Bankası hayvancılık kredisi bütün hayvancılık sektörü için kredi desteği sağlamaktadır. Ziraat bankasının faiz indirim oranları ise %50 veya %100 olarak değişmektedir.

Tarım kredi kooperatifi

Öncelikle hayvancılık kredisine başvuru yapabilmek için tarım kredi kooperatifine üye olmanız gereklidir aksi takdirden hayvancılık kredisinden yararlanamazsınız. Ayrıca bu banka hayvan kredisi yanında işletmecilik kredisine veriyor. Tarım kredi kooperatifinden aldığınız krediler genel olarak vadeye gire farklılık gösterir.

Deniz bank hayvancılık kredisi

Deniz bank hayvancılık kredisi kapsamı altında bulunan kampanyalar şunlardır. Beşi hayvani alım kredisi, süt hayvani alım kredisi ve deniz bank ekipman kredileridir. Bu kredilere başvuru yapabilirsiniz. Banka tarafından kabul edilen krediler sizin önceden yapmış olduğumuz harcamaların faturası ile birlikte geldiğiniz takdirde %75 ini kredi olarak karşılar yani siz bi hayvancılık şirketi kurdunuz ve yaklaşık diyelim 100 bin TL harcama yaptınız bu 100 bin TL’nin faturasını götürerek %75 ini yani 75 bin Türk Lirasını kredili bir şekilde alabilirsiniz.

TEB ( Türkiye Ekonomi Bankası) hayvancılık kredisi

Hayvancılığa destek için kredi veren bankalardan biriside bu bankadır. TEB bankasının oluşturmuş olduğu hayvancılık kredisi kampanyaları ise şunlardır. Süt hayvancılığı kredisi , tavukçuluk kredisi , arıcılık kredisi, besicilik kredisi ve şu ürünleri kredisi alabilirsiniz. Bu krediler kapsamında besicilik kredisini 12 ay vade ile alırken süt üreticiliği kredisinine 18 ay vade yapılabiliyor.

Ayrıca hayvancılık kredisinden yararlanmak isteyen vatandaşlar Akbank, Finans Bank , Türkiye iş bankası gibi özel sermayeli bankalardan da kredi talebinde bulunabilirler. Tabi bizlerin sizlere önerdiğimiz hayvancılık kredisi kamu kuruluşu olan yani devlet sermayeli bankalardan kredi almanız daha mantıklı olacaktır bunlar ziraat bankası, vâkıf bankası ve halk bankasıdır bu 3 banka hayvancılık kredisi için tam destek veriyor ve 100 bin TL ‘ye kadar faizsiz kredi imkanı savoir diğer özel bankalar ise düşük oran olmasına rağmen yine faizli bir şekilde hayvancılık desteği sağlıyor.

Ayrıca bir dipnot olarak geçmek istiyorum arıcılık sektöründe bir iş yapmak istiyorsanız devlet anında 30 bin TL hibe veriyor.( başvuru için en uygun banka ziraat bankasıdır )

KOSGEB ile detaylı bilgi almak istiyorsanız KOSGEB başlıklı makalemizden detayları öğrenebilirsiniz. Ayrıca daha önce yazmış olduğumuz yazımızda 2018 yılı tarım destekleri hakkında yazmış olduğumuz Tarım Bakanlığı Destekleri 2018 yazımızı okuyarak da hem çiftçilerimiz için hemde hayvan yetiştiricileri için verilen destekler hakkında detaylı bilgi sahibi  olabilirsiniz. Tarım Bakanlığı destekleri dışında 8 mayıs 2018 yılında Tarım Bakanı Sayın Fakıbaba’nın açıklamalarına göre hayvancılık desteklemeleri 2018 yılında da devam edecekmiş bu desteklere başvuru yaparak hibe desteği alabilirsiniz. Başvurular bazı illerde başlamışken bazı illerde halen daha bekletilmektedir.

BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri