Kredi kartsız taksitle telefon nasıl alınır?


Geçtiğimiz yıllarda resmi gazetede de yayınladığı üzere kredi kartı ile taksitli telefon devri kapandı. Ancak elektiroik firmaları bunun için bir çalışma yaparak bankalar ile anlaşmaya vardı. Sonuç olarak günümüz de en ucuz akıllı telefon 2500 civarı bir rakamla satılıyor ve normal standartta yaşayan bir aile biriyi bu fiyatta olan bir telefonu alamıyor alsa bile maddi yönden çok sıkıntı yaşıyor peki bunun için bir çare yok mu diyorsanız tabi ki bir çaresi var nasıl mı? Makalemizin tamamı okuyarak anlayalım. Bahsettiğimiz gibi bankalarla anlaşan firmalar bu işi kredi kartı kullanmadan taksitli bir şekilde satmanın bir yolunu buldu ve Vatan bilgisayar kredi kartsız taksitli şekilde telefon satmak için Odeabank ile anlaştı. Peki vatan bilgisayar Odea bank kredisi ile hangi ürünleri veriyor inceleyelim.

Vatan bilgisayar Odeabank kredisi

Vatan bilgisayardan bir telefon almaya karar verdiğinizi düşünürsek ve Vatan bilgisayar gittiniz bir telefon beğendiğiniz ama kredi kartına taksit seçeneği olmadığı için alamıyorsunuz işte bu durumda Vatan bilgisayar Odeabank iş ortaklığı devreye giriyor ve 500 TL ile 2500 TL arasında ki alacağınız telefonlar için çok düşük miktarda faiz oranı ile ihtiyaç kredi kullandirarak 9 taksitle bu telefonu alabiliyorsunuz.

Üstelik bu ihtiyaç kredisinde kredi tahsis ücreti veya her hangi bir işlem ücreti kesilmemektedir. Bu konu ile ilgili bilmeniz gereken bilgiler ise şöyle

1. ürün fiyat aralığı 500 ile 2500 TL arasında olmalıdır.

2. Bu kredi sadece cep telefonları için geçerli bir kredidir ancak diğer ürünler için de kullanabilirsiniz ama faiz oranı çok yüksek olacaktır.

3. Kredi vadesi 9 ay ile sınır tutulmaktadır.

Vatan bilgisayar kredi faiz oranlarını bir tablo ile gösterecek olursak tablo aşağıda ki gibi olacaktır.

Şimdi aklınıza takılan en önemli nokta neden kredi kartı ile cep telefonu alımı durduruldu.

Kredi Kartı ile cep telefonu alışverişi neden yasaklandı?

Bu sorunun cevabı tamamem enflasyonla alakalı bir durumdur. Enflasyonla ne alakası var biz telefon alacaz sadece diyeceksiniz ama bakın hükümet bu konuda nasıl düşünüyor. Şimdi konutu detaylı bir şekilde açıklayalım. Şimdi ülkemiz olarak üretici bir ülke olmadığımız için sürekli dışarıdan ithal mal dedarik ediyoruz. Yanı buda demek oluyor ki bizim aldığımız telefon veya bunu sadece telefonla sınırlandırmayalım bütün elektronik cihazların paraları yurt dışına gidiyor ve buda ihraç açığını yükselmiş buna bağlı olarak da borsa bizim para birimimiz olan Türk Lirası diğer ülkelere nazaran daha düşük değerde ve tercih edilmeyen bir para birimi oluyor işte devlet bu yüzden bunun önüne geçebilmek için Kredi Kartı ile cep telefonu alışverişlerini yasakladı daha öncede bununla ilgili bir çalışma yapan hükümet bu tür elektronik cihazlarda yüksek miktarda vergi alarak ihracat açığını kapatmaya çalışmıştı.

Vatan bilgisayar kredi kartsız taksit nedir ? Nasıl kredi kartsız taksit yapılır?

Kredi Kartı ile cep telefonu alışverişi yaralandıktan sonra Vatan bilgisayar müşterilerini mağdur etmemek adına ve elindeki stokları satabilmek için bir çok bankayla anlaşıp kredi kartsız cep telefonuna taksit seçeneği sunmuştur. Bu bankalar ise hala devam etmekte olan Odeabank, Akbank Ve Fibabank’tır. Anlaşmalı olduğu bu bankalarla mağazada müşterilerine uygun fiyat ve uygun faiz oranları ile kredi kartsız taksit yaparak cep telefonu satmaktadır. Ayrıca konumuzun içinde bahsettiğim gibi Akbank ve Fibabankda aynı faiz oranları ve vade seçenekleri ile ihtiyaç kredisi kullandıracak cep telefonu almanız için yardımcı olacaktır. Peki bankalar böyle düşük miktarda faiz oranı ile neden ihtiyaç kredisi veriyor. Bunu bi başlık altında sizler için inceleyelim .

Bankalar Neden Kredi Kartsız Alışveriş Için Size Kredi Veriyor?

Bu aslında o kadar da tahmin edilmesi güç bir durum değil ülkemizde çoğalan banka şirketleri ve artan rekabet sayesinde bankalar artık müşterilerinin kendilerine gelmesini değilde bankaların müşterinin ayağına gitmesini sağlamıştır. Yanı bir nevi bankalar size verdikleri bu düşük miktarda ki ihtiyaç kredisi ile ileriye dönük bir yatırım yapmış gibi düşünüyor söyle banka size bu düşük faiz oranli ihtiyaç kredisini verip sizi izlemeye aliyor ve taksitlerinizi zamanında ve eksiksiz yapıyorsanız hemen sizlere kredi kartı açmak için ulaşıyor veya vadeli vadesiz hesap açmak istiyor. Böylelikle başta size verdikleri bu düşük faizli kredileri sizden ileriyi dönük bir şekilde alabileceklerini düşünerek hareket ediyorlar.

Ayrıca ilginizi çekebileceğini düşünerek çalışmayana kredi veren bankalar başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri