Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2018 ( Faiz Oranları ve Hesaplaması )


2018 Yılı itibari ile öğrenim hayatında sıkıntı yaşayan öğrenciler için devlet destekli olarak öğrenciye kredi veren bankalar tarafından yardımcı olunmaktadır. Şimdi bu yazımızda öğrenciye kredi veren bankalar , gerekli belgeler ve şartları hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki eğitim kredisi veya öğrenim kredisi alırken bankalar sizde gelir belgesi, senet vs. gibi şeyler istemeyecektik bu krediyi tamamen gelir belgesiz ve senetsiz olarak alacaksınız. Bizler uygunkrediniz.com olarak editörlerimizce yapmış olduğumuz araştırmalar doğrultusunda öğrenciye kredi veren bankalar, faiz oranları , kredi hesaplaması ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgiler toplayarak sizlerle paylaştık öncelikle aşağıda ki başlıktan hangi bankalardan öğrenci kredisi alabilirsiniz görelim.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Bankalar normal müşterileri için istemiz oldukları gelir belgesi , maaş bordrosu gibi evrakları öğrencilerden istemeden öğrenciye kredi imkanı sağlamaktadırlar. Bankaların öğrenciye kredi verirken istemiş oldukları en önemli şartlardan birisi kredi notunun yüksek olamasıdır. Kredi notu yüksek olan öğrenciler bankaların faiz oranlarını araştırarak istemiş oldukları bankadan öğrenci kredisi başvurusu veya öğrenciye kredi karti başvurusu yapabilirler. Şimdi hangi bankalar öğrenci kredisi veriyor bakalım. Öğrenciye kredi veren bankalar ve Öğrenciye kredi kartı veren bankalar sırasıyla aşağı da ki gibidir.

  • Deniz Bank Eğitim Kredisi
  • Ziraat Bankası Eğitim Kredisi
  • Garanti Bankası Eğitim Kredisi
  • Vakıf bank Eğitim Kredisi
  • İş Bankası Eğitim Kredisi

Yukarı da vermiş olduğumuz bankalardan eğitim kredisi alabilirsiniz , eğitim ve öğretim hayatınız boyunda kolay bir şekilde geçim sıkıntısı çekmeden okulunuzu bitirebilirsiniz. Şimdi bu vermiş olduğumuz bankaları sırasıyla ayrıntılı bir şekilde inceleyelim. Ayrına kredi veren bankalara gelmeden önce öğrenciye kredi kartı veren bankalar hakkında da bilgi almak istiyorsanız daha önceden yazmış olduğumuz yazımızı linkten tıklayıp detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.,

Deniz Bank Eğitim Kredisi

Eğitim hayatınızda zorluklar yaşıyorsanız ve eğitime ara vermek istemiyorsanız Deniz bank eğitim kredisi kullanarak uygun faiz oranı ve ödeme seçenekleriyle eğitim hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Deniz bank eğitim kredisi faiz oranları ise şu şekildedir. Deniz bank 0.99 faizle 60 aya varan vade seçenekleriyle öğrencilere eğitim ve öğretim hayatında destek çıkmaktadır. Kredi hesaplaması ve eğitim kredisi başvurusu yapmak için Deniz bank şubelerini veya deniz bank İnternet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Ziraat bankasından kullanmak istediğiniz eğitim kredisi ile okul masrafları, dershane taksitleri gibi giderlerinizi uygun faiz oranı ile 36 ay vade seçeneği ile kullanabilirsiniz. Ziraat bankası eğitim kredisi faiz oranları ve hesaplaması hakkında bilgi almak için Ziraat bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Ziraat bankası eğitim kredisi özellikleri nelerdir ? Ziraat bankası eğitim kredisi kullanırken maddi bir belge veya bir kefil göstermeniz gereklidir. Ayrıca Ziraat bankası eğitim kredisi kullanırsanız kredi taksitleri bitene kadar hayat sigortanız olur. Ziraat bankası uygun faiz oranı ve kredi hesaplamaları hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız Ziraat bankası İnternet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Garanti Bankası Eğitim Kredisi

Garanti bankası ile kullanacağınız eğitim kredisi kapsamında bütün okul masraflarınız için kredi kullanabilirsiniz. Özel okul taksitleri ,Kurs giderleri gibi yüksek giderler içinde kredi kullanabileceğiniz Garanti bankası eğitim kredisi faiz oranlarını çekmek istediğiniz eğitim kredisi miktarına göre belirlemektedir. Örneğin; 12 bin TL eğitim kredisi için %1.83 faiz oranı uygulamaktadır. Garanti bankası eğitim kredisi vade süresi ise 48 aydır. Garanti bankası eğitim kredisi faiz oranları ve kredi hesaplaması hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Garanti bankası İnternet şubesi veya Garanti bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Vakıfbank Eğitim Kredisi

Vakıfbank eğitim kredisi ile ilk öğretimden tut üniversiteyi bitirene kadar bütün sınıf ve bölümler için eğitim kredisi alabilirsiniz. Eğitimle ilgili aklınıza gelebilecek her alan için kredi imkanı sunun Vakıfbank ayrıca faiz oranını da uygun tutmaktadır. 12 ay vadeli şekilde eğitim kredisi veren vakıfbank eğitim kredisi faiz oranı ise %1.18’dir.Vakıfbanktan eğitim kredisi alabilmek için bankanın istemiş olduğu şartları yerine getirerek Vakıfbank eğitim kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Tüm eğitim kredileri ve eğitim kredisi başvurusu için Vakıfbank İnternet sitesi veya Vakıfbank şubelerini ziyaret ediniz.

İş Bankası Eğitim Kredisi

Eğitim ve öğretim ihtiyaçlarını için nakit sıkıntısı çeken öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için 2016 yılın eğitim kredisi vermeye başlayan iş bankası 2018 yılında da eğitim kredisi vermeye devam ediyor. İş bankası eğitim kredisi başvurusu için öğrencinin öğrenci kayıt belgesi olması gereklidir. İş bankası eğitim kredisi faiz oranları ve kredi hesaplaması için İş bankası İnternet sitesini veya İş bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Yukarı da maddeler halinde vererek açıklamış olduğumuz bankaların tümünden eğitim kredisi başvurusu yapabilir ve eğitim kredisi alabilirsiniz. Ancak bunları yapabilmek için bankaların sizlerden istemiş oldukları bazı belgeler vardır. Hemen maddeler halinde bu belgeler nelermiş bakalım.

Eğitim Kredisi İçin Gerekli Evraklar

  • Gelir Belgesi
  • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
  • İkametgah belgesi
  • Son aya ait fatura belgesi
  • Öğrenci kayıt belgesi

Yukarı da maddeler halinde vermiş olduğumuz belgeleri tedarik ederek eğitim kredisi başvuru yapabilirsiniz. Ancak banka veya şubeler bazı değişiklikler yaparak bunların dışında veya bunlardan başka belgede isteyebilir net ve kesin bilgi için kredi kullanmak istediğiniz bankanın şubesini ziyaret edebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri