PTT Emekli Kredisi Başvurusu 2018 ( Şartları ve Hesaplaması )


Günümüz de bankalardan emekli maaşlarını alan emeklilerimize bütün bankalar uygun faiz oranı ve vade seçenekleri sunmaktadır. Bu bakımdan PTT’de devreye girerek kendi kurumlarından emekli maaşlarını alanlar için bir kampanya düzenleyerek 2018 yılında PTT emekli kredisi kampanyasını başlatmıştır. PTT emekli kredisi başvurusu için yazımızın tamamını dikkatlice okuyarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca PTT emekli kredisi veren bankalar hangileri bunları da yazımızın devamda bulabileceksiniz. PTT emekli kredisi almak için Posta Telgraf ve Telefon kuruluşu emeklilerden bazı koşulları sağlamalarını istiyor bunlardan bir tanesi de PTT emekli kredisinde yaş sınırının olmasıdır. Peki PTT emekli kredisinde yaş sınırı olarak en fazla kaç olmasını istiyor. PTT emekli kredisinde yaş sınırı 83’tür. PTT emekli kredisi başvurusu için yapmanız gereken yaş sınırına takılmadan PTT şubelerine giderek kredi talep formunu doldurmak olacaktır.

PTT Emekli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

PTT’den emekli kredisi almak isteyenlerin en çok merak ettikleri konular arasında gelen konulardan bir tanesi de PTT emekli kredisi başvurusu nasıl yapılır ? Evet PTT emekli kredisi almak için yapmanız gerek ise şahsen PTT şubelerine giderek almak istediğiniz kredi türünü gişe memurlarına söylemek olacaktır. Kredi türüne göre gişe memuru size PTT emekli kredisi başvuru formu verecektir. Form da almak istediğiniz kredi türünü,miktarını , kimlik bilgilerinizi ve durumuzu detaylı ve açık bir dille yazmanız yeterli olacaktır. Formu doldurduktan sonra nüfus cüzdan fotokopisi ile beraber gişe memuruna teslim edeceksiniz. Sonrasın da yapacak başka işleminiz kalmıyor. Krediniz onaylandığı takdirde SMS ile bilgilen dirileceksiniz.

PTT emekli kredisi almak için dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise almak istediğiniz miktara dikkat etmeniz gerekmektedir. Yani emekli maaşınız 2000 bin TL altında ise gidip 100 bin TL kredi istemeniz sizin için olumsuz yanıt alma olasılığı yüksek olacaktır. Ödeme kolaylığı yaşamanız adına PTT şubeleri sizden almış olduğunuz maaşa göre kredi vermektedir. Ayrıca PTT’den ihtiyaç kredisi veya tüketici kredisi almak isteyenler PTT şubelerine giderek başvuru yapabilirler PTT kredi başvurusu ve şartları hakkında yazmış olduğumuz yazımızdan konunun tüm detaylarını öğrenebilir ve PTT ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.

PTT Emekli Kredisi Veren Bankalar

Emekli maaşlarını PTT’den alanlar için 2018 yılında emeklilere kredi vermek için PTT ile anlaşmalı bankalar vardır. Şimdi biz sizler için araştırmış olduğumuz bankaları sırayla vererek açıklayacağız PTT emekli kredisi veren bankalar hangileri hangi koşulda emekli kredisi veriyorlar PTT emekli kredisi faiz oranları nedir ? ve hesaplaması nasıl yapılıyor bunları yazmış olduğumuz bankaların açıklamalarında bulacaksınız bu bankalar hangileri bakalım;

  • Ziraat bankası PTT emekli kredisi
  • Denizbank PTT emekli kredisi
  • Burgan bank PTT emekli kredisi
  • Aktif bank PTT emekli kredisi

Yukarı da vermiş olduğumuz bankalar PTT ile anlaşmalı olup PTT emeklilerine uygun faiz oranı ve vade seçenekleri ile kredi vermektedirler.

Ziraat Bankası PTT Emekli Kredisi

Ziraat bankası PTT emekli kredisi kampanyası adı altında PTT emeklilerine düşük faiz oranı ile hem tüketici kredisi hemde konut kredisi imkanı sunmaktadır. Ziraat bankası PTT emekli kredisi tüketici kredilerinde % 1.32 faiz oranı ile 48 aya varan vade seçeneği ile emeklilere kredi vermektedir. Tüketici kredilerinde üst limit olarak 20 bin TL belirleyen banka konut kredileri için 100 bin TL üst limit belirlemiştir. Bunun yanı sıra konut kredileri için 120 ay vade seçeneği sunarak %1.12 faiz oranı uygulamaktadır.

Denizbank PTT Emekli Kredisi

Denizbank emekli maaşlarını PTT’den alan emekliler için deniz bank emekliye kredi kampanyası adı altında kredi vermektedir. Denizbank PTT ‘den değişik olarak emeklilere kredi verirken istemiş oldukları yaş sınırını 80 olarak belirlemiştir. Denizbank emekli kredisi kapsamında 36 bin TL’yi 48 ay vade seçeneği ile emeklilere vermektedir. Deniz bank emekli kredisi almak için yapmanız gereken nüfus cüzdanınızla birlikte PTT şubelerine giderek başvuru yapmanız yeterli olacaktır.

Burgan Bank PTT Emekli Kredisi

TEB Bankası himayesinde ülkemizde yeni yeni faaliyet göstermeye başlamış olan Burgan bank PTT emeklileri için ihtiyaç kredisi veriyor. Maaşını PTT’den alanlar için TEB bankası 36 ay vade seçeneği ile 20 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunarken, Burgan bank ise 48 ay vade seçeneği ile 55 bin TL ihtiyaç kredisi imkanı sunuyor. Burgan bank ve TEB bankalarından PTT emekli kredisi almak isteyenler başvurular için PTT şubelerine giderek bizzat başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Aktif Bank PTT Emekli Kredisi

Emekli maaşını PTT’den alanlar için kredi veren bir diğer banka  ise Aktif bank’tır. Aktif bank PTT ile anlaşmalı olarak vermiş olduğu bu kredide 50 bin TL ile sınırlı nakit ihtiyaçlarınız için 48 aya kadar vade seçeneği sunarken %1.89 faiz oranı uygulamaktadır. Aktif bank’da aynı deniz bank gibi emekli kredisi yaş sınırını 80 yaş olarak belirlemiştir. Aktif bank PTT emekli kredisi alabilmek için PTT şubelerinden bizzat nüfus cüzdanı ile giderek başvuru yapabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER
Yorumlar
  1. yazan Merveeee

    Temmuz 17th, 2018 at 14:21 (#)

    Iyi günler benim bankadan kredim var halen daha odemelerim devam ediyor ptt kredi başvurusu yapabilir miyim. Ptt’den kredi alabilir miyim tsk edrm.

Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri