Ptt kredi başvurusu ve şartları 2018


PTT kredi başvurusu nasıl yapılır hemen sizi bunu detaylı bir şekilde anlatalım bildiğimiz üzere bugün PTT şubesi olmayan yer yok hemen hemen her yerde vardır. PTT şubeleri krediyi anlaşmalı bankalar üzerinden vermektedir. Başvuruları ise kredi çekecek kişi tarafından bizzat PTT şubelerinden yapılır.  Bir PTT şubesine giderek ihtiyaç kredisi almak istediğinizi söylüyorsunuz ve PTT kredi başvuru formunu doldurup işlem memuruna veriyorsunuz memur anlaşmalı oldukları bankaya bildiriyor ve onaylandığı takdirde paranızı hemen verirler. PTT kredisi için PTT internet bakanlığından başvuru yapamazsınız başvurular sadece şubelerden gerçekleştirilir. PTT kredi çekme şartlarını detaylı bir şekilde yazımızın devamda okuyabilirsiniz.

PTT kredisi için anlaşmalı bankalar ve faiz oranları 

PTT emeklileri için kredi veren bankaları faiz oranlarını ve vade seçeneklerini yazımızın devamında başlıklar halinde inceleyerek yazacağız bütün bankaların faiz oranları ve şartları aşağıdaki gibidir. Bunun dışında olarak aşağıda vermiş olduğumuz bazı bankalardan ise emekli maaşlarını PTT şubelerinden alanlar için PTT emekli kredisi verilmektedir. PTT emekli kredisi başvurusu ve şartları için daha önce yazmış olduğumuz yazımızı okuyarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

1. Fibabank PTT kredi başvurusu 2018

Fibabank sadece PTT emeklileri için ihtiyaç kredisi vermektedir. PTT emeklileri Fibabanktan 10 bin ile 30 TL arasından kredi alabilirler ayrıca PTT  emeklileri kredi alacaklar için Fibabank’in tek şartı vade süresi ile yaşının toplamının 80 ‘ gecmemesidir. Örnekle anlatacak olursak 77 yaşındaki bir PTT müşteri alacağı krediye en fazla 3 yıl yani 36 ay vade yapabilir. Şimdi kredi  faiz oranlarına bakalım hesaplamamızı 48 ay vade üzerinden yapacak olursak 1000 TL ile 4000 TL arasından kredi çekmek istiyorsanız kredi faiz oranınız %1.89 olarak hesabınıza yansıyacaktır ancak 4 bin TL ile 10 bin TL arasında kredi alacak olursanız kredi faiz oranınız %1.73 olacaktır. 10 bin TL ile 30 bin TL arasında kredi alacak olursanız faiz oranınız %1.48 olarak yansıyacaktır. Bu hesaplamalar 48 ay vade üzerinden yapılmıştır.

2. Denizbank PTT kredi basvurusu 

Emekli maaşını PTT şubelerinden alanlar için Denizbank 36 bin TL ‘ye kadar ihtiyaç kredisi veriyor Denizbank PTT kredi başvurusu için PTT şubelerine kimliğinizle gitmeniz yeterli yaş sınırı 80 ‘dir. Bu bankadan 48 ay ile alacağınız 2 bin TL ve 36 bin TL arasında faiz oranı aynidir ve faiz oranı %1.74 olarak kredinize yansıyacaktır.

Ayrıca en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar 2018 başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

3. Burgan Bank PTT kredisi başvurusu 

Burgan bank kredi faiz oranları çekeceğiniz miktara gire değişmektedir. Ayrıca bu banka diğer bankalara göre en fazla kredi veren banka ve diğer bankalar gibi yaş şartı 80 yaştır. Burgan Bank kredi tahsis ücreti olarak alacağınız kredinin %0.5 i kadar tahsis ücreti alır.

4. Odeabank PTT kredi basvurusu 

Odeabank emekli maaşını PTT şubelerinden alanlar için 50 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. Verdikleri kredi ile birlikte hayat sigortasıda yapmaktadırlar. Bu bankanın faiz oranı alacağınız kredi tutarı için 48 ay vade ile %1.85 olarak belirlenmiştir.

Ayrıca ilginizi çekebileceği için emeklilere konut kredisi veren bankalar başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

5. Aktif bank PTT kredi basvurusu 

Aktif banktan ihtiyaç kredisi almak için iki şart vardır sadece bunlar 80 yaşında küçük olmalısınız ve emekli maaşınızı PTT şubelerinden almalısınız. Aktif bank kredi miktarı olarak 60 bine kadar  kredi vermektedir ve 3 ile 48 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır. Peki faiz oranları nedir ? Alacağınız krediler için uygulanacak faiz oranı ise 1.89 olarak belirlenmiştir.

6. INGBank PTT kredi başvurusu

INGBank emekli maaşını PTT şubelerinden alanlar için en fazla 45 bin TL ihtiyaç kredisi veriyor ve yaş şartı olarak 75 belirlenmiştir 48 aya kadar vade yapan INGBank 5 bin TL kredi için 1.84 faiz oranı uygulanmaktadır. Ancak miktar arttıkça faiz oranı değişmektedir mesela 25 bin TL kredi aldığınızı düşünürsek faiz oranı %1.59 a düşecektir.

7. TEB bankası PTT kredisi başvurusu 

Turkiye Ekonomi Bankası ise emekli maaşlarını PTT ‘den alanlar için 48 ay vade ile kredi vermektedir. Yas sınırı  70 olarak belirlenmiş ve 35 bin TL kredi verilmektedir. TEB bankası jet kredi adıyla verdiği bu krediden kredi tahsis ücreti almamaktadir. Faiz Oranları alacağınız miktara göre  değişmektedir faiz oranları için TEB  bankası internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.Ayrıca en uygun kredi veren bankalar için yazdığımız yazımızı okuyabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER
Yorumlar
 1. yazan Fatih tekatli

  Mart 22nd, 2018 at 18:05 (#)

  Tşk ederim konu hakkında çok detaylı bilgi aldım emeğinize sağlık

 2. yazan Müşteri Danışmanı

  Mart 22nd, 2018 at 20:12 (#)

  rica ederim ilginizden dolayı biz teşekkür ederiz. Siz değerli kullanıcılarımıza yardımcı olmak için sürekli araştırmalar yapıp ve en uygun kredileri sitemizden bulabilirsiniz.

 3. yazan Ibrahim

  Haziran 2nd, 2018 at 23:07 (#)

  1496 lira maas aliyorum ben ne kadar kredi cekebilirim emekli maasim pttde

 4. yazan Müşteri Danışmanı

  Haziran 3rd, 2018 at 00:54 (#)

  Merhaba ibrahim bey, kredi notunuz yüksekse emekli maaşının 40 katı kredi alabilirsiniz. PTT şubelerinden

 5. yazan Kerem

  Temmuz 11th, 2018 at 18:45 (#)

  Merhaba ben kamu işçisiyim PTT den kredi çekebiliyormuyum 40000 tl çekmek istiyorum çekebiliyorsam yüzde kaç faizle cekebilirim

 6. yazan Müşteri Danışmanı

  Temmuz 12th, 2018 at 21:31 (#)

  Merhaba Kerem bey, Tabi ki ptt’den kamu personeli de kredi alabilmektedir. Ancak daha bununla ilgili yazmış olduğumuz ptt kredi başvurusu başlıklı yazımızı okuyabilir ve faiz oranları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 7. yazan PTT Kredi

  Temmuz 22nd, 2018 at 17:56 (#)

  Merhaba ptt kredi kullandım 10 bin civarında son 14 taksiti kaldı 6 bin falan 25 bin kredi çekip çektiğim krediyi kapatıp geri kalan parayı almak istiyorum mümkünmü bu ?

 8. yazan Müşteri Danışmanı

  Temmuz 23rd, 2018 at 08:12 (#)

  Merhaba Mustafa bey, Söylemiş olduğunuz şey mümkün değildir ancak kalan kredi borcunuzu kapatarak kredi borcunuzu bitirebilirsiniz.

Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri