Senetle Araba Veren Yerler 2018 ( Galeriler ve Firmalar)


Hayalini kurmuş olduğunuz araba için senetle araba veren firmalar başlıklı yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz. Eğer birikiminiz yoksa veya hayalinizde ki arabayı alacak paranız yoksa senetle araba veren yerler var tabi ki bu sizin tercihleriniz arasında olmasın öncelikle bankaların taşıt kredisi kampanyalarını takip etmenizi ve uygun taşıt kredisi kampanyasına başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bankalar size kredi vermediği takdirde son çare olarak senetle araba veren firmalara yönelebilirsiniz. Peki bankalar size neden kredi vermiyor öncelikle bunu öğrenmeniz gerekiyor bu genel olarak geçmişinizde kredi çekip ödemediyseniz veya faturalarınızı zamanında yatırmıyorsanız kredi notunuzu düşürecektir bu sebepten dolayı bankalardan kredi alamanız güç olacaktır.

Neden Senetle Araba Satan Yerlere Başvuru Yapmalıyız ?

Senetle araba almanın en büyük avantajlarından birisi bankalarda istenen peşinat olayının olmamasıdır. Buda bu firmaları cazip hale getiriyorum bildiğiniz üzere her hangi bir bankadan taşıt kredisi almak isteseniz önden peşinat istiyorlar veya aldığınız arabaya ipotek koyarak taşıt kredisi veriyorlar ancak senetle araba veren galeriler peşinatı olmayan kişilere bile araç kredisi sağlıyor veya senetli bir şekilde kendileri araç satıyorlar. Bu firmalara da peşinat vererek araç alabilirsiniz örneğin 40 bin TL değerinden bir araç aldınız ve 10 bin TL peşinatınız var önden vererek borcunuzu düşürebilir ve kalan taksitlerinizi eşit miktarlara bölerek senetli bir şekilde taksitlerinizi ödeyebilirsiniz. ayrıca konuyla ilgili olarak peşinatsız araç kredisi veren bankalar hakkında yazmış olduğumuz makalemizi okuyup detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Senetle Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle almak isteğiniz aracı detaylı bir şekilde kontrol ederek veya ettirerek alışverişinizi yapmalısınız ayrıca Aracı aldığınız firma veya galericilerin güvenilir şirket olamalarına dikkat etmelisiniz. Ödemelerinizi elden değilde banka üzerinden senetinizi ve faturanızı alarak yapmalısınız. Senetle araba veren galeriler yasal olmalıdır ve tüketici kanunları gereği araç sözleşmesi gereklidir. Aldığınız aracın piyasa değerini iyi araştırıp ve ekspertiz raporu almalısınız aracı aldıktan sonra pert kaydı çıkarsa hiç hoş bir durum olmaz.  Ayrıca almış olduğunuz aracın borunu tek seferde bir elden ödeme yaparsanız yine banka üzerinden ve firma yetkililerinden biriyle birlikte yaparak bütün senetlerinizi alınız ve faturalarını alıp saklayınız. Bunların yanı sıra senetle araç satan yerlerin de bazı şartları bulunmaktadır. Bunlar ise araba alacak şahsın icralık olmaması gerekiyor ve kişinin 10 bin TL üzerinde borcunun olmaması gerekiyor.  Ayrıca konu ile ilgili olarak senetle para veren yerler İstanbul başlıklı yazımızı okuyarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Senetle Araba Veren Galeriler

Değerli kullanıcılarımız öncelik yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi araç alacağınız firmanın güvenilirliğini kontrol etmelisiniz araştırmalısınız ve bu firmaların öncelikle kendi şehrinizde olan bayilerine bakmalısınız. Ülkemi de her yerde senetle 2.el araç vermektedir herkesinde bildiği gibi bu yerler ne kadar güvenilir Allah bilir yani işinizi sağlama almalısınız. Senetle araba veren firmalar arasında ülkemizde en tanınan firmalar birarabam , wowwo  ve bibip ‘dir bu firmalar senetle araç satan yerler arasından en güvenilir olanlarıdır.

Senetle araba almak ne kadar güvenilir ? Bununla ilgili bilinmesi gereken en önemli nokta araç aldığınız firmanın Türk Ticaret ve Borçlar Kanuna uygun olmasıdır. Bu firmalar ülkemizde bir çok şehirde vardır bu şehirleri sizlere yazalım hemen Erzurum, Antalya, İzmir, Konya, Samsun, Trabzon, Kocaeli, Muğla, İstanbul ,Ankara ,Mersin, Adana , Düzce , Hatay , Yozgat,Sakarya ,Sivas gibi daha bir çok ilde senetle araba veren firmalar bulunmaktadır.

Kredi Notu Düşük Olanlar Senetle Araba Alabilir mi ?

Senetle araba alırken müşterilerin kredi notuna bakılmaz bu senetle araba alırken en büyük avantajlardan birisidir. yani buradan anlayacağımız kredi notunuz ne olursa olsun senetle araba satan galerilerden araba alabilirsiniz. Aslına bakarsanız bankaların bir çoğu taşıt kredisi için yüksek faiz oranları uygulamaktadırlar Ancak senetle araba satan galeriler ise aracın peşin fiyatı üzerinden kay payı koyarak alışveriş yapmaktadırlar. Bunun dışında olarak da senetle para veren yerler Ankara yazımızdan da Ankara da ki firmalar hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER
Yorumlar
  1. yazan Senetle Kredi Veren Yerler Ankara [ Kuyumcular , Faktoring Şirketleri ]Uygun Krediniz

    Ağustos 3rd, 2018 at 12:41 (#)

    […] olarak senetle borç para yerler tercihiniz arasında bulunsun. Bunun dışında bu şirketlerden senetle araba da […]

Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri