Tatil Kredisi Veren Bankalar 2018 (Kredi Hesaplama Faiz Oranları )


Yaz tatili yaklaşması ve havaların ısınmasıyla birlikte tatilciler ve tatil yapmak isteyenler , nakit sıkıntısı çekenler hemen bankaların tatil kredisi faiz oranları araştırmaya başladılar bile biz uygunkrediniz.com olarak bu araştırmayı sizler adına yaparak  hangi banka tatil kredisi veriyor ve  tatil kredisi veren bankalar hangileri bunları detaylı olarak ele inceleyerek karşılaştırıp yazdık. Araştırmalarımız sonucun da tatilcileri en çok sevindirecek haber şudur 3 ay ertelemeli tatil kredisi veren bankaların olmasıdır.

Şimdi yazımızın devamın da hangi banka tatil kredisi veriyor faiz oranları nedir? kaç ay vade süresi var bunları tek tek inceleyerek açıkladık. tatil kredisi veren bankaların faiz oranları öğrenmek için yazımızın devamını dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.

1. Akbank Tatil Kredisi Faiz Oranları

Akbank tatil kredisinin en büyük avantajlarından birisi almış olduğunuz tatil kredisini 3 ay ertelemeli şekilde ödeyebiliyorsunuz. Bu sayede tatil yapmak isteyenler tatilde nakit sıkıntısı çekmeden rahatlıkla tatili yapabilir tatilde ödemeyi nasıl yapacağım sıkıntısını ve stresini çekmemiş olacaktır. Akbank tatil kredisi faiz oranı % 1,19 olarak belirlenirken bu kredi için belirlenmiş olan uzun vade süresi ise 36 aydır. almış olduğunuz kredinin vade süresine göre faiz oranı değişecektir. örneğin ; 12 aylık vade için %1,73  faiz oranı uygulanmaktadır, 24 aylık vade için %1,59 faiz oranı uygulanmaktadır , 36 ay vade için ise %1,54 faiz oranı uygulanmaktadır.

2. Yapı Kredi Tatil Kredisi Faiz Oranları

Yapı kredi bankası tatil kredisi faiz oranlarını diğer bankalardan ayıran farklı bir özelliği vardır. Bu krediyi alırken banka sizlere sabit bir faiz oranı belirtmemektedir bunun sebebi ise kredi notunuzla alakalı bir durumdur. Eğer kredi notunuz yüksek ise faiz oranınız düşük tutulacaktır. Kredi notunuz düşük ve siciliniz bozuksa faiz oranınız yüksek olacaktır. kredi notunuzu öğrenmek için ücretsiz kredi notu sorgulama yazımızı inceleyerek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Yapı kredi bankası tatil kredisi başvurusu için yapmanız gerekenler aşağıda belirtmiş olduğumuz gibidir.

  • TATİL yazıp boşluk, TC Kimlik No. boşluk gelirinizi yazıp 4411’e  göndererek tatil kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz.
  • Yapı kredisi bankası internet bankacılığından tatil kredisi başvurusu yapabilirsiniz.
  • Yapı kredisi Şubelerine giderek şahsen tatil kredisi başvurusu yapabilirsiniz.
  • Yapı kredi müşteri hizmetlerini arayarak tatil kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

3. Albaraka Türk Tatil Kredisi Faiz Oranları

Albaraka Türk katılım bankaları gibi faizsiz bir şekilde kredi vermeyi amaçlamaktadır. Buda dini yönden cazip gelip kredi başvuru durumunu yükseltmektedir. Vermiş oldukları krediler için faiz oranı yerini kar payı uygulamaktadırlar. Albarak Türk tatil kredisi kar payı oranı ise %1.55 olarak belirlenmiştir. En fazla 12 ay vade olarak hesaplanan kredilerinizi aylık eşit şekilde ödeyebilirsiniz ayrıca her 1000 TL için 5 TL kredisi tahsis ücreti kesilmektedir.

4. Fibabanka Tatil Kredisi Faiz Oranları

Fibabanka yeni bir banka olmasına rağmen her alanda müşterilerine kredi desteği sağlamakta ve uygun faiz oranları uygulamaktadır. Ayrıca daha önceki yazımızda da bahsettiğimiz gibi Fibabanka konut kredileri içinde uygun faiz oranı uygulamaktadır. Fibabanka kredi sicili bozuk olanlar için bile kredi imkanı sağlamaktadır. sicili bozuk olanlara kredi veren bankalarda belirttiğimiz gibi uygun faiz oranı ile kredi vermektedir. Bu bakımdan Fibabanka tatil kredisi başvurusu yapmaya hiç çekinmeyin kredi çıkma ihtimali diğer bankalara oranla en yüksek oranlı bankadır.

Faiz oranları ise şu şekildedir;

  • 12 ay vadeli şekilde 20 bin TL krediye kadar %1.19 faiz oranı uygulanmaktadır.
  • 20 bin TL için 24 ay vadeye ise  %1.29 faiz oranı uygulanmaktadır.

Bu faiz oranları sadece yurt içinde yapılacak olan tatiller için verilmektedir. Ayrıca Fibabanka yurt dışı tatilini için kredi imkanı sağlamamaktadır  ve vermiş olduğu krediler için her 1000 TL için 5 TL kredi tahsis ücreti kesilecektir.

BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri