Traktör Kredisi Veren Bankalar 2018 [ Faiz Oranları ve Şartları ]


2018 Yılı ile birlikte bankaların traktör kredisi vade süreleri çiftçileri çok sevindirdi. 72 ay vade imkanı sağlayan bankalar traktör kredisi almak isteyen çiftçilerden sadece ÇKS kaydı şartı istemektedir. Yazımızda traktör kredisi veren bankalar çiftçilere hangi koşul ve şartlarla kredi veriyor detaylı olarak araştırarak sizlerle paylaştık. Traktör kredisi veren bankalar bilindiği üzere her zaman çiftçinin yanında olan Ziraat bankası, Vakıfbank gibi devlet sermayeli bankaların yanı sıra, özel sermayeli bankalarda traktör kredisi vermeye başladılar yazımızın devamında traktör kredisi veren bankaların tamamına ulaşabileceksiniz.

Traktör Kredisi Veren Bankalar

Traktör Kredisi Veren Bankalar

Tarımsal faaliyetlerin gelişmesi ve çiftçiliğe teşvik amaçlı olarak devletinde desteğini arkasına alan bankalar çiftçilerimiz için 72 ay vadeli traktör kredisi veriyor. Tarımsal faaliyetlerinde makineleşme amacı güden bu hareket devlet destekli olarak özel ve devlet sermayeli bankalar tarafından yürütülmektedir. Üzerine kayıtlı tarım arazisi ve ÇKS kaydı olan her çiftçimiz bu krediden yararlanmaya sahiptir. Şimdi gelelim 72 ay vadeli kredi veren bankaların faiz oranlarına ve başvuru şartlarına;

 Traktör Kredisi Veren Özel Bankalar

1. Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Traktör Kredisi Faiz Oranları

Türkiye Ekonomi Bankası tarım işletmelerine destek amaçlı olarak sağlamış olduğu traktör kredisi kampanyası dahilinde müşterilerine 60 aya varan vade seçenekleri ile 1,3,6,12 ayda bir ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra TEB traktör kredisi alan kişilere ödeme kolaylığı sağlayarak ister aylık eşit taksitler ödeme isterse esnek ödeme seçeneği sunmaktadır. TEB traktör kredisi başvuruları için TEB şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

2. Denizbank Traktör Kredisi

Tarımsal faaliyetlerini yerine getirebilmeleri için ve ekipman sağlamak amacı ile müşterilerine 60 aya kadar traktör kredisi veren Denizbank sıfır ve 2.el traktörler için traktörün toplam maliyetinin %75’ini karşılamaları için kredi desteği sağlamaktadır. Denizbank diğer bankalar gibi müşterilerine ödeme kolaylığı sağlayarak eşit ödemeli taksitler halinde yada esnek ödeme planı ile çiftçilerimize traktör kredisi imkanı sağlamaktadır.

3. Akbank Traktör Kredisi

Traktör kredisi almak isteyenlerin en çok tercih ettikleri bankalar arasında yer alan Akbank traktör kredisi kampanyasında ise şartlar biraz daha uygundur. 0 ve 2.el traktörler için fatura bedelinin %80‘ini KDV dahil karşılamaktadır. Akbank traktör kredileri için 60 ay vade seçeneği sunarken aynı zamanda taksitlerde ödeme kolaylığıda sağlamaktadır. Ödemeler eşit taksitli yada esnek ödeme şeklinde yapılabiliyor.

4. İş Bankası Traktör Kredisi

Çiftçiye destek paketi ile traktör kredilerinde 0 ve 5 yaşını geçmemiş traktörler için 48 aya kadar uygun faiz oranları ile kredi imkanı sağlayan İş bankası aynı zaman da ödeme kolaylığı da sağlamaktadır. İş bankasında traktör kredisi almak isteyen çiftçilerimiz Ziraat odası bağlı olması gerekmektedir. Vade süresine göre değişiklik gösteren traktör kredisi kampanyalarından yararlanabilmek için İş bankası şubelerine gitmeniz yeterli olacaktır.

Traktör Kredisi Veren Bankalar

Traktör Kredisi Veren Devlet Bankaları

1. Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Tarım işlerinin yapılması ve tarımsal faaliyetlerin daha kolay hale gelmesini sağlayarak çiftçiliğe yöneltme amacı ile müşterilerine kredi veren Ziraat bankası sıfır ve ikinci el traktörler için finansman desteği sağlamaktadır. Ziraat bankası traktör kredisi ile ikinci el traktör almak istiyorsanız traktörün 5 yaşını geçmemiş olması gereklidir. Tarımda makineleşme adı altında devletin desteğini de arkasına alarak çiftçilere düşük faizli traktör kredisi imkanı sağlayan Ziraat bankası, traktör kredisi için yıllık olarak %0,5 faiz oranı ile kredi vermektedir. Bunun yanı sıra müşterilerine uygun ödeme planları hazırlayarak ödeme kolaylığı da tanımaktadır. 1,3,6,12 ay seçenekleri ile 72 ay vadeli olarak Ziraat bankası traktör kredisi alabilirsiniz. Eşit taksit ve esnek ödeme seçeneklerinden yararlanmak için Ziraat bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

2. Vakıfbank Traktör Kredisi

Vakıfbank traktör kredisi 0 ve ikinci el traktör alımlarınızda 60 ay vade imkanı sağlarken hasat zamanınıza göre ödeme kolaylığı da sağlamaktadır. traktör kredileri için fatura bedelinin %75 ine KDV dahil finansman sağlamaktadır. Vakıfbank traktör kredileri için ödeme kolaylığı yanı sıra taksitlerde de esnek davranmaktadır. Uygun faiz ve vade seçeneklerinden yararlanmak için Vakıfbank şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Traktör Kredisi İçin Gerekli Belgeler ve Şartlar

  • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi
  • İkametgah belgesi
  • ÇKS belgesi
  • proforma faturası
  • arsa tapusu

Yukarıda vermiş olduğumuz belgeler dahilinde sizinle paylaşmış olduğumuz özel ve devlet sermayeli bankalardan 60 ay vadeli ve 72 ay vadeli traktör kredisi kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Yazımızda detaylı olarak veremediğimiz daha bir çok özel sermayeli bankadan traktör kredisi alabilirsiniz. Devlet destekli olduğu için traktör kredilerinde çiftçilerimize uygun faiz oranları ile kredi desteği veren bankalardan yararlanarak tarımsal faaliyetlerinizi geliştirebilir ve tarım işlerini kolaylaştırabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri