Üniversiteli öğrenciye kredi kartı veren banka


Üniversiteli öğrencilere kredi kartı veren bankalar başlıklı yazımızda siz değerli üniversitelilere kredi kartı veren bankaları listeler halinde yazacaz. Bu kredi kartları normal vatandaşların kullandığı kredi kartlarından çok çok avantajlı kredi kartlarıdır. Üniversite öğrencisine kredi kartı veren bankalar bu sıralar birbirleriyle müthiş bir rekabet haline girdiler. Bu kredi kartlarının özelliklerini şimdi sizler için yazacaz bu kredi kartlarının özellikleri söyle öncelikle üniversitelilerin kullandıkları kredi kartlarını aidatsız olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca haftada bir defa sınama bileti kazanabilir ve bedava mac keyfinizi çıkarabilirsiniz. Ayrıca bankanın anlaşmalı olduğu yerlerde yemek yiyebilirsiniz. Bu durumda yine en karlı olan öğrenciler olacaktır ayrıca üniversitelilere kredi kartı veren bankaların lise öğrencileri içinde kredi kartı çalışmaları da vardır.

Öğrenciye kredi kartı veren banka hangisidir ?

Üniversite hayatına başlayan öğrenciler bir anda ailelerinsen uzak bir kalıp yeni bir hayata başlıyorlar ve ekonomik hayatlarını tek başlarına idame etmek zorunda kalıyorlar. Üniversite öğrencisine burs çıkmıyorsa yada öğrenim kredisi alamıyorsa üstelik bir de yurt çıkmamışsa ekonomik olarak çok zor durumda kalıyorlar. Bunun için bankalar öğrenciler için kolaylıklar tanıyıp üniversite öğrencisine uygun faiz oranli aidatsiz kredi kartı veriyorlar. Peki üniversite öğrencisi kredi karti başvurunu nasıl yapabilir , hangi bankadan kredi kartı almalıdır. Bunun için makalemizi tümüyle dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca Öğrenciye kredi kartı dışında daha önce yazmış olduğumuz öğrenciye kredi veren bankalar yazımızı da okuyarak kredi hesaplaması ve faiz oranları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Şimdi sırasıyla inceleyelim hangi banka ne koşulda kredi kartı veriyor, avantajları nelerdir bakalım.

Üniversiteli öğrenciye kredi kartı veren bankalar

1. Ziraat Bankası Genç Bankkart Kredi Kartı

Üniversite öğrencileri kredi yurtlar kurumundan burs alıyorsa veya öğrenim kredi alıyorsa bunu ziraat bankası verdiği için ziraat bankasının verdiği tek kartı hem kredi kartı hem hesap kartı olarak kullanabilirler. Ayrıca bu karttan 5 yıl boyunca aidat alınmamaktadır. Bu karttan yararlananlar için ziraat bankasının başka bir avantajı ise hesaplarında veya kredi kartı bakiyesi gitmiş ise öğrenciler için harçlık avans adı altında 300 TL  extra bir alışveriş  limit hakkı tanıyor. Ziraat Bankası Genç Bankkart Kredi Kartı limitleri şu şekildedir.

 • Lisans öğrencilerine 500 TL
 • Yüksek lisans öğrencilerine 800 TL
 • Doktora öğrencilerine ise 950 TL limit hakkı tanımaktadır.

KYK’dan burs veya öğrenim kredisi almıyorsanız bu kredi kartını alamazsınız.

2. Akbank Axess Exi26 Kredi Kartı

Akbank exi26 kredi kartını kullanma şartlarından en önemli bu kredi kartını 18 ile 26 yaş arasındaki öğrenciler kullanabilir. Ayrıca bu kar axess özelliği taşıdığı için bu kartı kullanan öğrenciler akbank axess anlaşmalı iş yerlerinden indirimli bir şekilde alışveriş yapabilir ve chip para kazanabilir. Exi26 kredi kartlarının sanal kart özelliğide vardır. Ayrıca önceden yaptığınız bir alışverişi sonradan taksitlendirebiliyorsunuz. Ve 50 TL  üzeri alışverişlerinizde faiz ödemeden 3 taksitli bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Bu kartın üst limiti 500 TL olarak belirlenmiştir. Akbank Exi26 kredi kartından ilk yıl aidat alınmaz sonra ki yıllar için senelik 20 TL ücret alınmaktadır.

3. İş Bankası İşte Üniversiteli Kredi Kartı

Işte üniversiteli kredi kartı iş bankasının üniversiteli öğrencilerl sunduğu kredi kartıdır. Öncelikle bu kartı 18 yaş üstü ve lisans eğitimi alan öğrenciler kullanabilir. Bu kredi kartının 3 farklı kart seçeneği vardır. Bunlar ;

 • Temaslı visa
 • Temassız visa
 • Aidatsiz işte üniversiteli

Bu kartlardan temassız visa ve temaslı visa’ nın yıllık kullanma ücretleri vardır sadece aidatsiz işte üniversiteli kredi kartının yıllık kullanım ücreti yoktur.

Işte üniversiteli kredi kartının ilk olarak belirlenen limiti 300 TL olarak verilir. Sırasında ödemelerinizi zamanında ve eksiksiz olarak yaparsanız limitinizde yükseltmeye gidebilirsiniz.

4. ÜniversiteTEB Bonus Card kredi kartı

Türkiye Ekonomi Bankasının üniversite öğrencileri için sunduğu bu kredi karti bonus card özelliği taşımaktadır. Bu sayede bonus card özelliği taşıyan kart sayesinde bonus üyesi iş yerlerinden taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca bu kart ile hafta içi 50 TL alışveriş yaparsanız hafta sonu sinema biletlerini %50 indirimli bir şekilde alabilirsiniz. ÜniversiteTEB Bonus CARD yıllık kredi kart ödemesi 9 TL’dir. Bu kartın limitleri ise 500 tl  TL ile 1000 TL arasında değişmektedir. Ayrıca bu kredi kartının çok gelişmiş bir şekilde internet bankacılığı ağı bulunmaktadır.

Sizler için araştırdığımız diğer öğrenci kredi kartları ise aşağıda sıralanmıştır

 • HSBC Bankası HSBC Campus Kredi Kartı
 • Yapı Kredi Bankası Play Card
 • Garanti Bankası Bonus Genç Kredi Kartı
 • FinansBank CardFinans GO Kredi Kartı
 • Vakıf Bankası Like Card

Ayrıca en avantajlı kredi kartı hangisi bilmek isterseniz bu yazımızdan öğrenebilirsiniz ve ev hanımları için kredi karti veren bankalar adlı makalemizi okumayı ihmal etmeyin.

BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri