Yeşil Işık Taşıt Kredisi Faiz Oranları


Yeşil Işık Taşıt Kredisi Nedir?

Yeşil ışık taşıt kredisi bankalar tarafından düşük faizli taşıt kredisidir. Bankalar müşterilerinin daha kolay şekilde araba sahibi olması amacıyla ortak bir kararla yeşil ışık taşıt kredisi kampanyasını başlatmıştır. Yeşil Işık Taşıt Kredisi bugüne kadar müşterilere sunulmuş en uygun taşıt kredisi şeklidir.

Yeşil Işık Taşıt Kredisi Avantajları

O km araçları daha düşük faize alıp ödemelerine 3 ay sonra başlama imkanı sağlıyor ve bu şekilde yeşil ışık taşıt kredisinin siz değerleri kullanıcılarımıza en büyük avantajı bu şekilde sunuyor. Halk bankasının başlatmış olduğu yeşil ışık taşıt kredisi kısa sürede yayılmış ve bütün bankalar tarafından farklı isimli kampanyalar düzenlenerek en uygun taşıt kredisi kampanyasını vermeye çalışmaya başlamıştır bankalar. bu sayede rekabetin artmasıyla birlikte müşteriler daha kolay şekilde taşıt kredisi alarak 2.el veya sıfır araç kredisi almaları kolay ve hızlı bir şekilde uygun faiz oranı ile taşıt kredisi alabiliyorlar.

Tutar ve Ödeme Koşulları

Bankalar tarafından  kullanmış olduğunuz taşıt kredinizi 20.000 TL’ye kadar, %1,30 faiz oranı ile 48 aya varan vade ve 595,05 TL taksitle ödeyebilirsiniz. Yeşil Işık Taşıt kredisine en uygun banka olarak halk bankası yeşil ışık taşıt kredisi önde gelmektedir.

Örnek Ödeme Tablosu

Yeşil Işık (Sıfır) KM Taşıt Kredisi 
Örnek Kredi Tutarı (TL)
Kredi Vadesi (Ay)
Aylık Faiz Oranı (%)
Tahsis  Ücreti (TL)  
Taksit Tutarı (TL)
Yıllık Toplam Maliyet Oranı(%)
20.000
48
1,30
105
595,05
20,7664

* Yıllık maliyet oranı: faiz, tahsis ücreti ve vergileri kapsamaktadır.
* Toplam maliyet oranları örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır.
* Tahsis ücretine % 5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) dahil edilmiştir.
* Bankalar, gerektiğinde kredi şartlarında değişiklik yapma ve krediyi durdurma hakkını saklı tutar.

Yeşil Işık Taşıt Kredisine Nasıl başvurabilirim ?

Başvurular banka şubelerinden olmaktadır.Yeşil ışık taşıt kredisine  İnternet üzerinden veya müşterisi olduğunuz bankaların uygulamalarından başvuru yapma gibi bir şansınız yoktur.Başvuruları şubelerden ve kendi kimliklerinizle yapabiliyorsunuz.Başvuru sonuçları banka değerlendirmesi sonuçlandığı zaman SMS yolu ile sizlere bilgi mesajı geliyor. bu mesajdan sonra bankanın istemiş olduğu belgelerle birlikte bankaya gidip yeşil ışık taşıt kredisi başvurunuzu tamamlamış oluyorsunuz ve en yakın zamanda banka hesabınıza veya elden yeşil ışık taşıt kredisini yatırmış oluyor.

Ayrıca taşıt kredileri ile ilgili olarak yazmış olduğumuz

başlıklı yazılarımızı okuyabilir araç kredileri hakkında bilinmesi gereken en önemli noktaları ve altın bilgileri bu makalelerden öğrenebilir ve taşıt kredisi alırken hiç bir zorluk ve sıkıntı ile karşılaşmadan işlerinizi halledebilirsiniz. Ayrıcı yazmış olduğumuz en uygun taşıt kredisi veren bankalar 2018 başlıklı yazımızda taşıt kredisi için gerekli evraklar başlığı altında maddeler halinde açıklanmıştır.

BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri