Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi 2018


Ziraat Bankası Türk bankaları arasında kredi çekmek için en uygun ve güvenilir bankalar arasında yer almaktadır. Bu makalemizde sizler için  Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları nedir ? Ziraat bankası ihtiyaç kredisi için gerekli evraklar hangileri ve ziraat bankası ihtiyaç kredisine nasıl başvuru yapılır? bu soruların tamamına yanıt bulacaksınız. Öncelikler şunu söylemek gerekirse eğer ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız ve hiçbir banka hakkında bilginiz ve araştırmanız yoksa araştırmadan bilgi almadan ziraat bankasını tavsiye ediyoruz. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisini tüketici kredisi adı altında vermektedir. Ayrıca Ramazan bayramı yaklaşması ile birlikte bayram kredisi adı altında ziraat bankası ihtiyaç kredisi vermeye başlamıştır. Bu krediyi diğerlerinden ayıran en önemli nokta ise faiz oranları ve ödeme koşullarının daha uygun olmasıdır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi 2018 Faiz Oranları 

Ziraat Bankası ihtiyac kredisi faiz oranları alacağınız kredi miktarı ve vade süresine göre değişiklik göstermez faiz oranları sabit ve %1.43 faiz oranı vardır. Biz bunu örnekler halinde açarak kredi faiz oranlarının tahmini olarak ne kadar olduğunu sizlere sunacağız. Öncelikle ziraat bankasi ihtiyac kredisi ile ilgili olarak şunu söylemek istiyorum ziraat bankasından en fazla 30 bin TL ihtiyaç kredisi alabilirsiniz biz sizler için 10 bin, 20 bin  ve 30 TL ihtiyaç kredileri için hesaplama yapıp faiz oranlarını belirleyecez. Örneğin ziraat bankasından 10 bin TL ihtiyaç kredisi almak istiyorsunuz bakalım faiz oranı ne oluyor biz bu örneklendirmeyi en yüksek vadeden hesapladık ziraat bankası ihtiyac kredisi için 48 vade yapıyor şimdi 10 bin TL krediyi 48 ay vade ile almak istersek %1.43 faiz oranı ile birlikte aylık taksit tutarınız ortalama olarak 307 TL yapıyor. Şimdi 20 bin TL ihtiyaç kredisini 48 ay vade ile aldığımızı düşünelim ve faiz oranı %1.43 ile bu şekilde aylık taksit tutarınız 614 TL civarında bir para yapıyor. Böylelikle sizler için ziraat bankası ihtiyac kredisi faiz oranlari ile ilgili olarak şunu kesin olarak söyleyebiliriz ziraat bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı %1.43 ve en yüksek vade süresi ise 48 aydır diyebiliriz. Ayrıca tüketici kredileri hakkında bilgi almak isterseniz daha önce yazmış olduğumuz Ziraat bankası tüketici kredisi faiz oranları yazımızı okuyarak detaylı bilgi sahibi olabilir ve 2018 yılının en güncel tüketici kredisini kullanarak ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

Ziraat Bankası ihtiyac kredisi başvuru şartları ve gerekli evraklar

Ziraat Bankası ihtiyac kredisi başvurusu için öncelikle ziraat bankası internet sitesinden veya SMS yoluyla başvuru yapmanız gerekiyor. Internetten veya SMS yoluyla başvuru yaptıktan sonra size bir onay kodu geliyor ve sizden istenen gerekli evraklarla birlikte ziraat bankası şubelerine gidip ihtiyaç kredisini alabilirsiniz. Bu yukarıda anlattığım yöntem daha ince ziraat bankasıyla her hangi bir ilişkisi veya maaş müşterisi olmayanlar için bir yoldu farklı bir yöntem olarakta eğer ziraat bankası müşterisi veya maaş müşterisi iseniz ziraat bankasının mobil uygulamasını kullanıyorsanız ziraat bankası mobil uygulaması ile krediler menüsünden ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz onay geldiği takdirde krediniz hesabınıza yatırılacaktır.Ayrıca ilginizi çekebilecek ihtiyaç kredileri ile ilgili olarak yazdığımız en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar 2018    başlıklı makalemizi okuyup diğer bankalar hakkında bilgi alabilirsiniz. Bunların dışında olarak Ziraat bankası internet bankacılığı sistemini kullanarak ziraat bankası internet şubesi üzerinden kolayca ihtiyaç kredisi başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası ihtiyac kredisi gerekli evraklar 

Ziraat Bankası ihtiyac kredisi için gerekli evrakları maddeler halinde sizlere anlatacağız.

  • Ziraat Bankası ihtiyac kredisi başvuru formu
  • Gelir belgeniz onaylı şekilde
  • Nüfuz cüzdanı veya ehliyet fotokopisi
  • Kredi aldığınız şubenin isteyeceği diğer belgeler ( şubelere göre değişir)

Ayrıca SMS yoluyla nasıl başvuru yapılır onu küçük bi ayrıntı olarak anlatalım SMS yolu ile ” TUKETICI,TC kimlik numarası, almak istediğiniz miktarı yazıp 4747 “e gönderip başvuruda bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası ihtiyac kredisi ile ilgili bilinmesi gerekenler ihtiyaç kredisi alırken vade süresini oldukça kısa tutmanızı tavsiye ediyoruz çünkü bu şekilde faiz oranınız düşecek ve almış olduğunuz kredi tutarının çok düşük bir faizle geri ödeme imkanını sağlamış olacaksınız eğer vade süresi yüksek ise kredi faiz oranınız yükselecek ve bu şekilde almış olduğunuz kredinin neredeyse iki katına yakın  bir para ödemek durumunda kalacaksınız bizlerin sizler için önerdiği şudur ki alkış olduğunuz ihtiyaç kredisinde veya konut kredilerinde vade süresini kısa tutmanizdir. ihtitiyaç kredileri hakkında yazmış olduğumuz bir başka yazımız da Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranları yazımızdır. Detayları için tıklayınız.

BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri