Zorunlu Trafik Sigortası 2018 [ En ucuz ve Uygunu ]


Zorunlu trafik sigortası fiyatı araçların yaşı, modeli, motor gücü, araç sahibinin ehliyet yaşı ve kendi yaşına göre değişmektedir. Bunun yanı sıra araç sahibinin daha önceden kazası olup olmadığı da önem taşımaktadır. Araç özelliğine göre kazaya karışması durumunda alacağı hasar ve karşı tarafa vereceği hasara oranlar değişiklik gösterebilir. Bunlara göre en ucuz zorunlu trafik sigortası hangisi ve fiyatları nelerdir ? gibi sorularınızın cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası Hangisi 2018

2018 Yılı İtibari İle Trafik Sigortası Tarifeleri Değişti

Zorunlu trafik sigortası fiyatları geçtiğimiz yıllarda araç yaşına. sınıfına ve il plaka kodu yoğunluğuna  göre değerlendirilirken 2018 yılı itibari ile geçilen yeni döneme göre fiyatları sigorta şirketleri belirlemektedirler. Sigorta şirketleri araç sahibinin aracının yaşına, ehliyet yaşına ve daha önceden yapmış olduğu kazaları baz alarak fiyat değerlendirmesi yapmaktadırlar. Bu vermiş olduklarımıza bağlı olarak sigortası şirketleri 2 farklı tarife uygulamaktadır bunlar ise taban ve tavan fiyat uygulamasıdır. Buna göre geçmişi temiz kaza yapmamış daha önceden trafik kurullarına riayet eden sürücüler daha karlı çıkacaktır.

En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası Hangisi 2018

Yeni bir araç sahibi olanlar yada aracını değiştirmiş kişiler en ucuz trafik sigortası araştırmasına girmektedir. Bu yüzden sigorta ücreti ve sigorta yaptırmak şahsın kendisine ait olduğu için istediği sigorta acentesinden zorunlu trafik sigortası yaptırması mümkündür. Buna bağlı olarak google.com üzerinden en uygun zorunlu trafik sigortası yapan sigorta şirketlerini araştırabilir veya bu işi kurumsal şirket bazında yapan şirketlerin şubelerine giderek veya müşteri hizmetlerini arayarak size en ucuz zorunlu trafik sigortası teklifini alabilirsiniz. Bu şekilde almış olduğunuz aracınıza en ucuz zorunlu trafik sigortası yapmış olursunuz.

En Uygun Zorunlu Trafik Sigortası Yapan Acenteler

Yukarı da da detaylı olarak paylaşmış olduğumuz bilgilere de bakılarak anlaşılacağı üzere en ucuz trafik sigortası yapmak için aracın marka,model,hasar durumu gibi konulara bağlı olarak araç sahibinin yaşı, geçirmiş olduğu kaza durumu ve ehliyet yaşına göre trafik sigortası fiyatları değişiklik gösterebilir. Bunu bir örnekle açıklayacak olursak örneğin 30 yaşında ki bir sürücü ile 50 yaşında ki sürücü için zorunlu trafik sigortası fiyatları farklıdır. Yaşı büyük olan kişinin hasar/prim oranı düşük ise diğer sürücüye göre çok düşük fiyatlara trafik sigortası yaptırabilir.

En Uygun Zorunlu Trafik Sigortası Yapan Acenteler

 

BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri