72 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar


Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, 2014 yılında almış olduğu bir karar ile bakaların hitiyaç kredisi konusunda yaşamış olduğu sıkıntılardan ötürü yeni bir düzenleme getirmiştir. Daha öncesinde ihtiyaç kredisi konusunda uygulanan vade 36 ay olarak sınırlandırılmıştı. Oldukça dar bir sınır olan bu vade sayısı, birçok kişinin borç batağına girmesine, bankaların ise büyük mağduriyetler yaşamasına neden olmuştur. gelen istekler sonucunda 2014 yılında yapılan düzeneleme ile bankalar maksimum 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi verebilmeye başlamıştır. Son yıllarda birçok kişinin 72 ay vadeli ihtiyaç kredisi arayışlarına girdiğini görüyoruz.

72 ay vadeli ihtyiaç kredisi veren herhangi bir banka şu an için ülkemizde bulunmamaktadır. Bankalar, sadece bünyelerinden ihtiyaç kredisi çeken fakat ödemelerde güçlük çeken kişiler için 72 aya kadar yapılandırma seçeneği sunmaktadır. Son yıllarda yaşanan ekonomik krizlerden ötürü bankaya olan borçlarını ödemekte güçlük çeken birçok kişi, 72 ay vadeli ihtiyaç kredisi adı altında yapılandırmalar yaparak rahat bir nefes almaya çalışmaktadır. Bu durum yasal olmadığından ötürü şu an sadece birkaç bankanın bu şekilde yapılandırmalar yaptığını görüyoruz. Aynı zamanda her müşteriye uygulanan bir hizmet olmadığının da ekleyerek konu hakkındaki diğer detaylara geçmek istiyoruz.

72 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

72 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

72 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Yukarıda dile getirdiğimiz gibi BDDK ve Bankalar Birliği üzerinden 72 ay vadeli ihtiyaç kredisi için herhangi bir yasal düzenleme yapılmamıştır. Almış olduğu ihtiyaç kredisini belirttiği vade süresi üzerinden ödemekte güçlük çeken Ziraat Bankası müşterileri, başvuruda bulunmaları durumunda kredilerinin yapılandırılmasını sağlayabilirler. Yapılandırma, gerçekten ödeme güçlüğü çeken kişiler için uygulanmaktadır. Her başvuru bu nedenle özel olarak incelenerek sonuçlandırıldığını da bilmenizi istiyoruz.

Kredi yapılandırma ile ödemelerini daha esnek zamanlara yayan kişiler, tek bir olumsuz durum ile karşılaşacaklardır. Bilindiği üzere kredi faiz oranları, vade sayısına göre sürekli artış göstermektedir. 48 ay üzerinden yüksek faiz oanları ile karşılaşan kişiler, yapılandırma ile vade sayısını 72 aya yükseltmeleri durumunda daha fazla faiz ödemek durumunda kalacaklarını belirtmek istiyoruz. Uzun ödeme avantajının getirilmesinden dolayı aylık taksitlerin oldukça düşük miktarlarda olmasından dolayı faizin çok fazla etken olmayacağını belirtmek isteriz. Ziraat Bankası 72 ay üzerinden yapılandırma sunan tek banka unvanına sahiptir.

BENZER İÇERİKLER
Yorumlar
  1. yazan En uygun kredi veren banka hangisi

    Kasım 29th, 2018 at 19:09 (#)

    Merhaba, ben daha önce kredi çekmedim.şuanda kredi faizleri yüksek.en uygun kredi hangi bankadan alınır

Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri