Banka Dışında Kredi Veren Kurumlar


Bankalar ile yaşadığı sorunlardan ötürü kredi alamayan birçok kişi, ekonomik ihtiyaçlarını alternatif seçenekler üzerinden çözümlemeye çalışıyor. Son zamanlarda daha önce herhangi bir banka ile çalışmayan kişilerin dahi yaptığı kredi başvurularının reddedilmesi, aracı birçok kredi veren kurumun ortaya çıkmasına neden olmuştur. Birçok kişinin bankalar ile ilgili unutmuş olduğu oldukça önemli bir nokta vardır. Bankalar, birer ticaret merkezi olduğu için borcunu ödememe ihtimali olan hiçbir kişi ile çalışmaz. Bu gibi durumlarda çareyi banka dışında kredi veren kurumlar üzerinden bulmak gerekir. Bu kurumların kesinlikle yasal çerçeveler ile hizmet verdiğine dikkat etmelidir. Son zamanlarda bu tür girişimlerden ötürü dolandırılan kişi sayısının bir hayli fazla olduğu görülüyor.

Banka Dışında Nereden Kredi Alınır?

Banka Dışında Kredi Veren Kurumlar

Banka Dışında Kredi Veren Kurumlar

Bankalara yapılan başvuruların sürekli reddedilmesi, ile başlanan banka dışında kredi veren kurumlar arayışı, sizlere daha önce görmediğini fırsatlar ile karşılaşmanıza olanak sağlar. Esnaf Kefalet Kooperatifleri, DD Mortgage, ILKSAN, Koç Finans, kuyumcular ya da beyaz eşya satan yerler, kredi konusunda sizlere alternatif seçenekler sunabilir. Son zamanlarda kuyumcuların ve beyaz eşya satan merkezlerin yakın çevre müşterilerine senet karşılığında kredi vermeye başladıkları görülmüştür. Bu tarz uygulamaların kesinlikle yasal olmadığını, yaşanılan herhangi bir sorunda muhatap bulunamayacağını da belirtmek isteriz. Belirteceğimiz yöntemlerin sadece bu kadar sınırlı olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Ülkemizde tamamen yasal olarak faaliyet gösteren faktoring ve finans kuruluşları, kredi konusunda birçok kişinin yeni tercihi olmaya başlamış durumda.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere banka dışında kredi veren kurumlar arasında finans ve faktoring şirketlerinin oldukça revaşta olduğunu görüyoruz. Şirinoğlu Faktoring, Yaşar Faktoring, FIBA Faktoring, TEB Faktoring  en çok tercih edilen alternatif finans kuruluşları arasında yer alıyor. Bu kurumların kredi verme mantığının bankalara göre oldukça farklı olduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak ipotekli ya da senet karşılığında kredi veren finans kuruluşları, kendi içerisinde müşteri seçme hakkına da sahiptir. Bankaların size neden kredi vermediğini gören bu finans kuruluşları, bankalara sorun yaşan müşterileri kesinlikle kabul etmiyorlar. Alternatif finans şirketlerinden kredi almak için kredi notunun çok da etken olarak alındığını söylemek zor!

BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri