Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor?


Genel olarak bankalar, gelen kredi notları konusunda kişilerin kredi notlarına, düzenli geliri olup olmadığına ve SGK sürelerine bakmaktadır. Her bankanın müşterileri için kredi verme konusunda farklı seçenekler sunduğunu görmekteyiz. İşe yeni başlayan bir kişi, ekonomik sorun ya da ihtiyaçları için kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor sorusuna yanıt aramaktadır. Sigorta süresi etken olmamakla birlikte asıl önemli olan noktanın kredi notu ile ilgili olduğu görülüyor. Bazı bankalar, yüksek tutarlı kredi çekim istekleri konusunda bu gibi detaylara oldukça önem verdiğini söyleyebiliriz.

Kredi Çekmek İçin Sigorta Süresi Ne Kadar Olmalı

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor?

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor?

Bankadan bankaya değişiklik gösterilse de genel olarak 3 aylık sigortası bulunan bir kişi herhangi bir banka üzerinden konut, taşıt ya da ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilir. Bazı bankalar, güvenlik nedeni ile sigortalı olma süresinde değişikliklere giderek 12 aya kadar şart koyabilmektedir. Başvuru yapmadan önce kredi notunuzun iyi olduğuna emin olarak sigorta süreniz ile beraber aylık düzenli gelir bulunduğunun beyan edilmesi yeterlidir. İhtiyaç kredileri için 3 aylık sigorta süresi yeterli olurken konut ve taşıt kredilerin de yeterli olmayacağını söyleyebiliriz. Burada dikkate alınan bir diğer etken ise sigortanın hangi gelir üzerinden yatırıldığıdır. Askeri ücret ile çalışan kişilerin yapacakları başvurular sırasında alabilecekleri maksimum kredi oranları;

Askeri ücret üzerinden bir gelire sahip olan kişiler, kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekir sorusunun cevabını bir üst paragraf içerisinde bulabilirler. 3 ay sigortalı olarak çalışmış olmak sınırsız kredi çekme hakkına sahip olmanızı tanımaz. Ortalama olarak 3 ay sigortalı olan bir kişiye maksimum 5,000 TL değerinde bir kredi çıkmaktadır. 12 aylık süreci tamamlamış olan asgari ücretle çalışan kişilere ise 20,000 ile 30,000 TL arasında bir kredi verilmekte. Bu bölümde 2 aylık sigortalı kredi çelebilir mi sorusuna da yanıt vermiş oluyoruz. 3 aylık sigortalı çalışan birisi, konut ve taşıt kredisi çekmek durumunda ise üzerinde kayıtlı bulunan bir taşınamaz mülkü ipotek ettirmesi gerekiyor. Bu şartların yerine getirilmesi durumunda sigortalı çalışan kişiler, istedikleri banka üzerinden rahatlıkla kredi çekebilirler.

BENZER İÇERİKLER
Yorumlar
  1. yazan Adem Çelik

    Kasım 4th, 2018 at 20:35 (#)

    Merhaba, 10 aylık sigorta sürecim bulunmakta ortalama ne kadar kredi alabilirim?

  2. yazan Müşteri Danışmanı

    Kasım 5th, 2018 at 00:15 (#)

    Merhaba Adem Bey, 12 ay şartı koşmayan bankalara müracaat edebilirsiniz fakat sigortanız devam etmiyorsa sabit gelirinizin olmadığını düşünerek kredi vermeye yanaşmayacaklardır. Sigortanız devam ettiği sürece en az 3 ay ve ya 12 ay civarı sigorta girişiniz de mevcutsa bir çok banka 5 ile 20 bin tl arası bir kredi çıkaracaktır.

Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri