KOSGEB Faizsiz Kredi 2019 Yılında Verilecek mi?


KOSGEB, 2018 yılı içerisinde yaptığı bir açıklama kredi ödemelerinin 2019 yılına ertelendiğini açıklamıştı. Bu durum, başta haber siteleri olmak üzere birçok platformda yanlış anlatılması, girişimci adaylarının endişelenmesine neden olmuştur. Ancak durumun bu şekilde olmadığını kesinlikle belirtmek istiyoruz. KOSGEB, yaptığı açıklama ile geçmiş yıllarda hibe kredisi çekip ödemesi bulunan kişiler için aslında bir kampanya başlatmıştır.

Enflasyon ile mücadele kapsamında KOBİ’ler üzerinde bulunan yükü hafifletmek, ülke ekonomisine yapılan saldırılar karşısında girişimcileri destekelemek için bir proje başlatmıştır. 2018 yılı içerisinde kredi ödemesi bulunan tüm KOBİ’lerin taksitleri 2019 yılına kadar ertelemiştir. Birçok kişi bu tür haberlerden sonra KOSGEB faizsiz kredi 2019 yılında verilecek mi soruları sormaktadır. Bu konu ile ilgili yaptığımız araştırmalar sonucunda KOSGEB’in geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi desteklere kaldığı yerden devam ederek 2019 yılında da vereceği görülmekte.

KOSGEB Faizsiz Kredileri 2019

KOSGEB Faizsiz Kredi 2019 Yılında Verilecek mi

KOSGEB, bildiğini üzere KOBİ ve girişimci adayları için yeni bir işletme kurmak ya da var olan işletmelerini geliştirmek için faizsiz kredi destekleri veriyor. KOSGEB faizsiz kredi 2019 yılında verilecek mi sorusuna verilecek cevabını verdikten sonra faizsiz kredinin hangi amaçlar doğrultusunda sunulacağından da bahsedelim. Destekler, girişimci ve işletmelere aşağıdaki amaçlar doğrultusunda verilmektedir.

KOSGEB faizsiz kredi desteği başta Girişim desteği olmak üzere Teknolojik üretim ve yerleştirme destekleri, laboratuvar destekleri, KOBİ Finansman destekleri, AR-GE, Büyüme ve ulusallaştırma destekleri, işletme geliştirme destekleri olmak üzere birçok farklı kategori üzerinden verilmektedir. 2018 yılından önce faizsiz kredi desteklerinden yararlanan KOBİ’ler, 1 Eylül – 31 Aralık 2018 tarihleri arasındaki kredi ödemelerini 2019 yılında yapacaklardır.

KOSGEB faizsiz kredi 2019 yılında verilecek mi sorusuna yanıt verdikten sonra bu destekten yararlanmak isteyen kişilerin yapması gerekenlerden bahsetmek istiyoruz. Yukarıda yer alan destek paketlerinden birisi için destek almak isteyen kişiler öncelikle kendilerini KOSGEB veri tabanına kayıt ettirmeleri gerekiyor. Hem internet üzerinden hem de il ve ilçe merkezlerinde bulunan KOSGEB birimlerinden başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Yaptıkları başvuru olumlu olarak değerlendiren KOBİ ve girişimciler, öncelikle destek programı kapsamında belirli bir saat eğitimden geçmeleri gerekiyor. Eğitimlere katılım göstermeyen kişiler, başvuruları onaylansa dahi desteklerden faydalanamazlar.

BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri