Yeni İş Kuracaklara Devletten Faizsiz Kredi Fırsatı


Devletimiz, son yıllarda kendi işini kurmak isteyen birçok genç girişimciye destek vermeye çalışıyor. Destekler, tamamen hibe şeklinde olabildiği gibi faizsiz kredi şeklinde de olabilmekte. Genç girişimciler, devletin vermiş olduğu bu teşviklerden istedikleri şekilde yararlanabilirler. Başvuruda bulunan her girişimci maalesef ki desteklerden yararlanamamaktadır. Bu konuda her girişimcinin uyması, yerine getirmesi gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu yazımız içerisinde bizler daha çok yeni bir iş kuracaklara devletten faizsiz kredi fırsatı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Devlet Destekli Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

Yeni İş Kuracaklara Devletten Faizsiz Kredi Fırsatı

Genç girişimciler, sahip oldukları fikirleri hayata geçirmek için son zamanlarda yeni iş kuracaklara devletten faizsiz kredi fırsatından yararlanmak istemekteler. Bunun için girişimcilerin başvuruda bulunması gereken yer Bilim, Sanayi ve Teknoloji bakanlığı çatısı altında faaliyet gösteren KOGEB’dir. Her yıl belirlediği bütçe doğrultusunda genç girişimcilere destek veren KOSGEB, bu güne kadar milyonlarca lira faizsiz kredi ve hibe paylaşımında bulunmuştur. Faizsiz kredi sadece yeni iş kuracak kişileri kapsamamaktadır. Aynı zamanda yeni iş kurmuş girişimcilerin işletmelerini büyütmeleri amacı ile de verilmektedir.

KOSGEB Faizsiz Kredi Başvurusu

KOSGEB üzerinden yeni iş kuracaklara devletten faizsiz kredi teşviğinden yararlanmak isteyen kişiler, başta KOSGEB il müdürlükleri olmak üzere internet üzerinden bir başvuruda bulunmaları gerekiyor. Başvurusu kabul edilen kişiler öncelikle uygulamalı girişimcilik eğitimi almalıdır. Bu eğitimin alınmaması ya da yarıda bırakılması teşvikten yararlanılmamasına neden olabilir. Başvuruları kabul edilip hibe ya da faizsiz kredi almaya hak kazanan kişilerin alacağı teşviklerden bahsetmeye çalışacağız.

KOSGEB tarafından yeni iş kuracaklara devletten faizsiz kredi fırsatı Halkbank üzerinden verilmektedir. 100,000 TL’ye kadar verilen faizsiz kredi uygun ödeme koşullarında uzun vadeler ile verilmektedir. Halkbank, krediyi girişimcilere faizli bir şekilde verse de aradaki faiz farkı KOSGEB tarafından karşılanmaktadır. Hibe konusu ise 50,000 TL üzerinden ayni destek olarak verilmektedir.

Hibe destek konusunda ise doğrudan bir ücret yatırılmamaktadır. Genç girişimler, 50.000 TL’ye kadar yaptıkları harcamaları faturalandırmaları durumunda yaptıkları masrafların ödemesini devletten alabilmektedirler. Yukarıda da belirttiğimiz gibi hibe ve faizsiz kredi alabilmek tamamen belirli şartlara göre belirlenmektedir.

BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri