Ziraat Bankası Evlilik Kredisi 2018 [ En Güncel Faiz Oranları ]


Her yıl olduğu gibi 2018 yılında’da yuva kurmaya hazırlanan çiftlerimiz için devlet destekli çeyiz hesapları açılmakta 3000 TL veye 5000 TL eksiği olan çiftler için faizsiz evlilik kredisi veren bankalar olmak üzere başta ziraat bankası ve diğer özel bankalarımız olan Akbank ve Garanti bankası olmak üzere bunların yanı sıra İş bankası da yuvaya girecek olan çiftlerimize kredi hakkı tanımaktadır.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi

Faizsiz Düğün Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Yeni evlenecek olan çiftler için devlet destekli evlilik kredisi nisan 2016 yılında başvuruları kabul görülmeye başlanmıştır. Buna göre ayrı ayrı olmak üzere iki çiftinde 5-5 olmak üzere toplamda 10 bin TL olarak verilecektir.
evlenecek olan çiftlerin anlaşmalı oldukları bankadan çeyiz hesabı açtırmaları gerekmektedir ve 3 yıl boyunca bu hesaba en az 105 en fazla 1000 TL yatırmaları gerekmektedir evlenecek olan çiftler aylık veya 3 aylık olarak açtırdıkları çeyiz hesaplarına para ödeyebilirler yıl içerisinde hesap açan çiftler yılda bir kereye mahsus taksit geciktirmesi yapma hakkına sahiptirler 3 aylık hesap açtıran çiftler ise bir dönem taksit geciktirme hakkına sahiplerdir. Evlenecek olan çiftler arzu etmeleri durumunda çeyiz hesabını 36 veya 48 aylıkken bitirebilirler ve sistemden çıktığı tarihe göre devlet evlilik desteğinden faydalanacak 36 aylıkken 4 bin 223 TL devlet desteği sağlanır 48 aylıkken ise 4 bin 750 TL devlet desteği sağlanır.

  • 3 yıldan yani 36 aydan önce çıkış yaparsanız hiç bir devlet katkı payı alamasınız.
  • 36 veye 47 ay aralarında çıkma kararı alırsanız %10 katlı payı alırsınız yani 4,223 TL
  • 48-59 aylar arası yani 4 ve 5 yıl arası bu sistemde kalırsanız %15 yararlanabilirsiniz kar oranı ise 4,751 TL olmaktadır.
  • sistemde 5 yıl yani 60 ayın üzeride kalanlar ise çeyiz hesabın tamamından yararlanır ve 15 bin TL parayı eksiksiz olarak alır.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Başvuruları

Evlilik kredisi Ziraat bankası tarafından çeyiz hesap açılarak veya ihtiyaç kredisi olmak üzere iki şekilde alınabilir devlet desteğinin vermiş olduğu bankalar olan Vakıf bankası, Ziraat bankası ve Halk bankası tüm destekleri en uygun geri ödeme şekliyle vatandaşa sunmaktadır. Düğün kredisi adı altında diğer bankalarda kredi paketleri düzenlemektedir bu kredi paketleri mayıs ayında başlayıp ekim ayının sonlarına doğru bitmektedir.

Evlilik Kredisi Başvurusu ve Gerekli Belgeler

Ziraat bankası evlilik kredisi başvurusu yapmak için çiftlerin yanlarında mutlaka T.C. kimlikleri bulunması gerekmektedir. T.C. kimlik belgesi olmayan vatandaşlar pasaport veya ehliyet yanlarında bulunması gerekir bu evrakların yanı sıra adres beyannamesi veya kendilerinin adlarına düzenlenmiş su,doğal gaz, telefon,elektrik faturası gerekmektedir bu faturalar son 3 aya ait olması gerekmektedir. Bu başvurular Ziraat Bankası üzerinden yüz yüze yapılması gerekmektedir. Ziraat Bankası İnternet üzerinden gelen herhangi bir kredi başvurusunu kabul etmemektedir.

BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | ruya yorumları tabirleri